18:48 03 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر امور خارجه ترکیه شرط انقره برای پایان کامل عملیات نظامی در شمال سوریه را نام برد.

به گزارش اسپوتنیک، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه میگوید که انقره پس از عقب نشینی کُردها از منطقه امن، عملیات نظامی خود را در سوریه به طور کامل متوقف خواهد کرد.

این در حالی است که پیش از این رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه حدود ۴ ساعت با مایک پنس، معاون رئیس جمهور امریکا مذاکره نمود، در نتیجه طرفین توافق كردند كه تركیه عملیات نظامی خود در سوریه را به مدت ۱۲۰ ساعت به حالت تعلیق در می‌آورد تا شبه نظامیان کُرد سوریه بتوانند مناطق سرحدی با ترکیه را ترک نمایند.

مولود چاووش اوغلو: «ما عملیات خود را برای ۵ روز متوقف میکنیم. این آشتی و آتش‌بس نیست، ، این یک وقفه است. آتش‌بس بین دو کشوری که در حال جنگ هستند برقرار میشود، اما ما فقط برای نیروهای کُرد سوریه زمینه را مساعد میسازیم تا منطقه امن را ترک نمایند. پس از عقب نشینی آنان از این منطقه، ما عملیات خود را به طور کامل پایان خواهیم داد. ما مبارزه علیه داعش را ادامه خواهیم داد.»

یادآوری میکنیم، روز چهارشنبه (۹ اکتوبر) رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه از آغاز عملیات نظامی در شمال سوریه تحت نام «چشمه صلح» علیه حزب کارگران کردستان و گروه تروریستی دولت اسلامی (داعش) خبر داد.

در همان روز، قوای هوایی ترکیه شهر راس العین و شماری از شهرهای سوریه در سرحد دو کشور را بمباران نمودند. پس از مدتی، عملیات قوای زمینی اردوی ترکیه نیز آغاز گردید.

مرتبط:

اروپایی‌ها در سازمان ملل، ترکیه را به توقف عملیات در سوریه فرا خواندند
واکنش بشار اسد به عملیات ترکیه در شمال سوریه
توافق ترکیه و امریکا روی آتش بس در سوریه
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر