19:58 13 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور امریکا از توافق با برخی کشورهای اروپایی در ارتباط با اعضای گروه تروریستی داعش خبر داده است.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا در حساب کاربری خود در توئیتر ابراز داشته که برخی کشورهای اروپایی با پذیرش اعضای داعشی خود موافقت کرده‌اند.

ترامپ در این ارتباط گفته است که برای اولین بار برخی کشورهای اروپایی قبول کرده‌اند که اعضای گروه تروریستی داعش را که از شهروندان خودشان می‌باشند، مورد پذیرش قرار دهند.

ابراز تردید ترامپ در وفاداری معاونش
© Sputnik / Russian Presidential Press Office/Mikhail Metzel/TASS/POOL

ترامپ با استقبال از این مسئله خواستار عمل به این وعده از سوی کشورهای اروپایی شده است.

ترامپ پیش از این نیز در پاسخ به سوالی درباره اعضای داعش در منطقه گفته بود که نگرانی در این ارتباط ندارد چون آن‌ها به اروپا خواهند رفت نه امریکا.

گفتنیست که اخیرا رئیس جمهور امریکا در اظهاراتی تهدید کرده بود، در صورتی که کشور‌های اروپایی عناصر گروه تروریستی داعش را که هم اکنون در زندان امریکایی در گوانتاناما زندانی هستند، نپذیرند، واشنگتن این تروریست‌ها را در مرز‌های اروپا آزاد می‌کند.

ترامپ تأکید کرد که نگهداری از عناصر داعش در بازداشتگاه گوانتانامو در کوبا هزینه‌های زیادی برای امریکا به دنبال دارد. وی همچنین اعلام کرد کشور‌های اروپایی مثل فرانسه و آلمان باید تروریست‌های داعشی خود را پس بگیرند.

رئیس جمهور امریکا در ادامه گفت: ما به اروپا لطف بزرگی کرده ایم. اگر آن‌ها تروریست‌ها را پس نگیرند، ما باید آن‌ها را به مرز‌ها بفرستیم و آن‌ها (کشور‌های اروپایی) دوباره مجبور هستند داعشی‌ها را بازداشت کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر