17:26 08 دسمبر 2019
کشف 30 جسد جدید خانواده فرعون در مصر

کشف 30 جسد نزدیکان فرعون در مصر+ویدیو

© Photo / Ministry of Antiquities of Egypt
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 122
ما را در دنبال کنید

باستان شناسان مصر 30 تابوت با جسد مومیایی را در شهر الاقصر کشف نمودند.

به گزارش اسپوتنیک، به گفته کارشناسان، این تابوت ها متعلق به خاندان کاهنان عالیقدر هستند که در دوران حکمران 22 ام سلسله فراعنه (945-720 قبل از میلاد) زندگی می کردند.

قابل توجه است که این نخستین کشف بزرگ باستان شناسان مصری است. زیرا پیش از این، همه اکتشافات مهم توسط باستان شناسان کشورهای خارجی انجام شده بود. وزارت آثار باستانی مصر خبر داده است که این تابوت‌ها که روی آن‌ها حکاکی و رنگ شده است، سه هزار سال قدمت دارند. به زودی این تابوت ها پس از بررسی به موزیم ملی این کشور ارائه می شود.

پیش از این در خبر ها آمده بود که باستان شناسان، اسرار ساخت اهرام مصر را کشف نموده اند. گلن داش، باستان شناس و متخصص امریکایی  در رشته معماری مصر باستان، به این نتیجه رسید که طرز قرار گرفتن دیوارهای اهرام گیزا در امتداد  دو سوی نور، از طریق ردیابی سایه ها در روز اعتدال پاییزی ممکن شده است.. خطوط اهرام  و دیگر سازه های «گیزا» تقریبا بصورت ایده آل خطوط مستطیل هستند که با زاویه های غرب-شرق و شمال-جنوب یکسان می باشند. دانشمندان معتقدند که انجام این کار با اندازه گیری نجومی مانند تعقیب سایه در روز اعتدال خزانی و یا تعقیب وضعیت ستاره قطبی ممکن شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر