02:39 04 اگست 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

امریکا مانع کار کامل روسیه در ۷۴ مین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد شد – معاون نماینده دایمی روسیه در سازمان ملل متحد در ژنو.

به گزارش اسپوتنیک، اندری بیلااوسوف، معاون نماینده دایمی روسیه در دفتر سازمان ملل متحد و دیگر سازمان‌های بین‌المللی در ژنو می‌گوید که این کار به‌دلیل عدم صدور ویزای امریکایی به ۱۸ شهروند روسیه شد. با این حال هشت تن یعنی نیم افراد اعلام‌شده نتوانستند در نشست‌های کمیته امور خلع سلاح (کمیته اول مجمع عمومی) و رایزنی‌های مختلف دیگر، شرکت ورزند.

بیلااوسوف افزود: "در میان آنها نه تنها کارمندان وزارت خارجه روسیه بلکه نمایندگان وزارت دفاع و شرکت دولتی «روس‌کوسمس» نیز بودند".

وی خاطر نشان ساخت که واشنگتن به کار روسیه و هیآت دیگر مزاحمت کرد. وی گفت که با گذشت زمان وضعیت به دراماتیک‌ترین شکل آن رو به وخامت است و امریکا قصد ندارد در "سیاست تبعیض‌آمیز صدور ویزای خود" تجدید نظر کند.

قبل از این سرمنشی سازمان ملل متحد گفته بود که وضعیت عدم صدور ویزای امریکایی تاثیر مستقیم بر عملکرد نهادهای این سازمان جهانی دارد.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در ماه سپتمبر گفت که باید تمام نشست‌های بین‌المللی از خاک ایالات متحده امریکا به جاهای پایدارتر دیگر منتقل شوند.

مرتبط:

سازمان ملل: امریکا به گزارش‌ها در مورد سوریه توجه ندارد
روسیه خواستار انتقال کار کمیته اول سازمان ملل از امریکا به اروپا شد
روسیه: امریکا با عدم پرداخت قروض سازمان ملل در پی اختلال کار سازمان است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر