جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور ترکیه، ایالات متحده را به وعده خلافی متهم کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی NTV، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه میگوید که امریکا تعهدات خود در چارچوب توافق تعلیق عملیات نظامی ترکیه در سوریه را به طور کامل عملی نکرده است.

اردوغان: «ایالات متحده وعده‌های خود را به طور کامل عملی نکرده است. ما اقدامات لازم را انجام خواهیم داد. اگر ما در این مسئله سازش نمایم، راه را برای سازمان تروریستی باز خواهیم کرد.»

این در حالی است که چندی پیش، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه گفته بود در صورتیکه ایالات متحده به تعهدات خود در خصوص خارج کردن نیروهای کُرد از سرحد بین ترکیه و سوریه عمل نکند، انقره عملیات نظامی «چشمه صلح» در شمال سوریه را از سر خواهد گرفت.

یادآوری میکنیم، روز پنجشنبه  (۱۷ اکتوبر)  رئیس جمهور اردوغان حدود ۴ ساعت با مایک پنس، معاون رئیس جمهور امریکا مذاکره نمود. در نتیجه طرفین توافق كردند كه تركیه عملیات نظامی خود در سوریه را به مدت ۱۲۰ ساعت به حالت تعلیق در می‌آورد تا شبه نظامیان کُرد سوریه بتوانند مناطق سرحدی با ترکیه را ترک نمایند.

با این حال، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه اظهار داشت که این توافق آتش‌بس و آشتی نه بلکه، یک وقفه است.

عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه تحت نام «چشمه صلح» علیه حزب کارگران کردستان و گروه تروریستی دولت اسلامی (داعش) روز چهارشنبه (۹ اکتوبر) آغاز گردید.

مرتبط:

اخطار ترکیه به کرُدهای سوریه
مسکو از ترکیه خواست که در سوریه مداخله نکند
پایان عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه
احتمال از سرگیری عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر