19:08 13 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

کارمند پیشین سازمان اطلاعاتی امریکا اعتراف کرد که اقامت اش در ورسیه زندگی او را آسان‌تر نمی‌کند و احساس می‌کند که در دام افتاده است.

به گزارش اسپوتنیک، ادوارد اسنودن کارمند پیشین سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده امریکا در مصاحبه با جو روگانو، تحلیلگر امریکایی داشت گفت که اقامت اش در روسیه زندگی او را آسان‌تر نکرده است و مخالفت همزمان با حکومت های دو کشور برایش دشوار است. 

در جریان این مصاحبه وی یادآوری کرد که او می‌خواست به طرف امریکای لاتین برود که مقامات امریکایی پاسپورت اش را باطل اعلام کردند و به همین دلیل در روسیه گیر کرد.

وی خاطر نشان ساخت که مخالفت های همزمان با سیاست‌ حکومتی دو کشور برایش دشوار است اما احساس می‌کند که این کار ضروری است.

اسنودن گفت: من با هیچ کس ارتباط ندارم و نسبت به مقامات روسیه احساس محبت نمی‌کنم زیرا این جا را انتخاب نکرده ام.

وی گفته که در زمان رای گیری در انتخابات روسیه پیام های توییتر منتشر کردم و از رئیس‌جمهور روسیه انتقاد کردم.

وی بعید ندانست که روزی مقامات روسیه جوازهای اقامت سه ساله وی را تمدید نکنند.

این کارمند پیشین سازمان اطلاعاتی امریکا می‌گوید که نمی‌تواند به خاطر تامین امنیت خود در برابر بی‌عدالتی سکوت اختیار کند و اگر مسله ایمنی برایش در اولویت قرار می‌داشت افشاگری‌های خود را انجام نمی‌داد.

اسنودن افزود: اگر می‌خواستم در امنیت باشم، تا به حال در هاوایی نشسته بودم و با جاسوسی از همه شما پول های کلانی را به دست می‌آوردم.

ادوارد اسنودن که کارمند پیش از این، سازمان اطلاعاتی امریکا بوده، در سال 2013 پس از ترک امریکا مدارکی را در اختیار رسانه‌ها گذاشت که از جاسوسی گسترده سازمان امنیت ملی امریکا (ان.اس.ای) از شهروندان و رهبران سراسر جهان پرده برداشت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر