00:49 23 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دادگاه عالی پاکستان به دلیل وخامت حال نخست وزیر پیشین این کشور آزادی مشروط او را پذیرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، نوازشریف، نخست وزیر پیشین پاکستان هفتۀ گذشته به علت بیماری از زندان به درمانگاه انتقال یافت و سرانجام، روز جمعه (۳عقرب) دادگاۀ پذیرفت که او به علت بیماری، با ضمانت رها باشد.

نواز شریف، سه بار نخست‌وزیر پاکستان بود؛ اما به اتهام فساد در دادگاه مجرم شناخته شد و دورۀ حبس هفت ساله را می‌گذراند. 

نواز ۶۹ ساله روز دوشنبه هفتۀ گذشته به علت بیماری قلبی از سلولش در زندانی در لاهور به درمانگاه انتقال یافت. پس از تلاش‌های حزب مسلم لیگ، دادگاه درخواست ضمانت و رهایی او را پذیرفت.

شهباز شریف، برادر نواز شریف گفت:- "با دعاهای مادران، خواهران، برادران و اعضای حزب ما، میا محمد نواز شریف در پروندۀ کارخانۀ بوره چهودری، با ضمانت از سوی دادگاه رها شد".

یادآوری می کنیم، که نواز شریف، سال گذشته به علت اتهام‌های فساد به دادگاه رفت و به هفت سال حبس محکوم شد. او می‌گوید، که اتهام‌های فساد بر او، انگیزۀ سیاسی دارند.

اما، حکومت عمران خان، سیاسی بودن اتهام‌های فساد را بر خانواده شریف رد می‌کند.

مریم نواز، دختر نواز شریف بیان داشت:- "من روزهای بسیاری در زندان بودم؛ اما احساس پریشانی نمی‌کردم. اما بیماری پدرم بر من اثر گذاشته‌است".

وکیل نواز شریف، از دادگاه خواسته‌است که به او اجازه بدهد برای درمان به بیرون از پاکستان برود؛ اما روشن نیست که دادگاه این درخواست را خواهد پذیرفت یا نه.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر