14:49 12 اگست 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

مجلس نمایندگان امریکا روز چهار شنبه طی قطعنامه ای که با اکثریت قریب به اتفاق آرا به تصویب رسید کشتار جمعی ارامنه در اوایل قرن گذشته را به عنوان نسل کشی به رسمیت شناخته است.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه ترکیه در واکنش به قطعنامه‌ای امریکا درباره نسل کشی در ارامنه را رد کرده و گفته اند که این قطعنامه برای مصرف داخلی به تصویب رسیده است و هیچ اساس تاریخی ندارد و نیز افزوده اند که این خواسته‌ها ازسوی کشورهای ضد ترکیه انجام شده اند.

از سوی هم آمده است که پیش نویس قانونی که مقامات ارشد و نیروهای نظامی ترکیه را هدف قرار داده در تضاد با روح ائتلاف ناتو بوده و با توافقی که ترکیه و امریکا درباره سوریه در تاریخ 17 اکتبر به آن دست یافتند تناقض دارد.

قطعنامه روز چهارشنبه کشتار 1.5 میلیون نفر از ارامنه میان سال های 1915 تا 1923 در دوران امپراتوری عثمانی در ترکیه امروز را نسل کشی می خواند.

طبق گزارش رسانه‌های امریکایی حمایت از این قطعنامه در میان دمکرات ها بعد از آن بالا گرفت که ترکیه اخیرا عملیاتی را علیه کردها در ناحیه مرزی شمال سوریه آغاز کرد. در این عملیات حدود 200 کرد کشته و بیش از 200 هزار غیرنظامی آواره شده اند.

مرتبط:

واکنش دمشق به توافق امریکا و ترکیه درباره آتش‌بش در سوریه
واکنش بشار اسد به عملیات ترکیه در شمال سوریه
واکنش ترکیه به تحریم‌های احتمالی امریکا
واکنش ترامپ به آغاز عملیات نظامی ترکیه در سوریه
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر