07:00 23 نوامبر 2019
300 سرباز دیگر از سوی روسیه به سوریه فرستاده شد

300 سرباز دیگر از سوی روسیه به سوریه فرستاده شد

© Sputnik / Mikhail Alaeddin
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

کشور جمهوری روسیه بیش از 300 سرباز و 20 ماشین آلات جنگی را به شمال سوریه فرستاد.

به گزارش اسپوتنیک، روسیه امروز تاریخ اول نومبر سال 2019 به تعداد 300 سرباز و 20 موترهای زرهی را در شمال سوریه جاییکه پولیس روسیه و سوریه گشت زنی‌های مشترک دارند اعزام کرده است.
از سوی هم گفته شده است که روزانه پولیس روسیه بیش از 10 شهرک را گشت زنی می‌کنند و کنترول مسیرهای مشترک در حال پیشرفت است.
گفته شده است که امروز جمعه تاریخ اول نومبر تانک‌های زرهی روسیه با ارتش ترکیه یکجا برای گشت زنی 150 کیلومتر را برای 5 ساعت آغاز خواهند کرد و از هر نقطه کنترول شده گزارش داده خواهد شد.


گفتنیست که در 22 اکتوبر، فدراسیون روسیه و ترکیه تفاهم نامه 10 فقره ای را به ویژه درباره معرفی واحدهای پولیس نظامی روسیه و سرویس مرزی سوریه در ضلع مرز سوریه با ترکیه در خارج از منطقه منبع صلح ترکیه امضا کردند. آنها عقب نشینی نیروهای کرد و سلاح های آنها را در 30 کیلومتری مرز سوریه و ترکیه که باید طی 150 ساعت تکمیل شود ، تسهیل می کنند. از این لحظه گشت های مشترک روسیه و ترکیه از عمق 10 کیلومتری مرز تا غرب و شرق منطقه عملیات ترکیه به جز شهر کامیشلی آغاز می شود.
یادآوری می‌کنیم که روز 9 اکتوبر رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه از آغاز عملیات نظامی در شمال سوریه تحت نام «چشمه صلح» علیه حزب کارگران کردستان و گروه تروریستی داعش خبر داد. در همان روز، قوای هوایی ترکیه شهر راس العین و شماری از شهرهای سوریه در سرحد دو کشور را بمباران نمودند. پس از مدتی، عملیات قوای زمینی اردوی ترکیه نیز آغاز گردید.

مرتبط:

لاوروف: روسیه تجهیز ارتش و کمک به ساختارهای امنیتی افغانستان را ادامه می‌دهد
کمک ارتش روسیه به روند بازسازی خان شیخون
ترس ارتش انگلیس از زیردریایی های روسیه
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر