23:52 26 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع امریکا در خصوص حمله شبه نظامیان طرفدار ترکیه به کاروان نظامیان امریکایی در سوریه توضیحات ارائه کرد.

به گزارش اسپوتنیک، پنتاگون با استناد از سخنگوی فرماندهی مرکزی امریکا اعلام کرد، حمله‌ای توپخانه‌ای در شمال شرق سوریه صورت گرفت اما به کاروان ارتش امریکا اصابت نکرد.

به نقل ازاین سخنگو،  نیروهای گشتی امریکایی در شمال شرق سوریه شاهد چند حمله توپخانه‌ای و سقوط هاوان در یک کیلومتری یا بیشتر در مسیر عبوری خود بود که به آن اصابت نکرد.

این سخنگو افزود، نیروهای ائتلاف امریکایی حق مشروع خود را برای دفاع از خود حفظ می‌کنند و امنیت را یک اولویت می‌دانند.

این در حالیست که روز گذشته، وزارت دفاع روسیه از حمله به کاروانی از نظامیان امریکایی در شمال شرق سوریه خبر داد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد واشنگتن از طریق خط تماس اضطراری به مسکو اطلاع داده است که این نظامیان آمریکایی روز یکشنبه در نزدیکی شهر تل تمر هدف حمله قرار گرفتند.

بنابر اعلام وزارت دفاع روسیه‏، نظامیان امریکایی از طریق جاده ام - 4 به سمت مرز عراق در حرکت بودند که در شش کیلومتری غرب تل تمر از سمت مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان موسوم به «ارتش آزاد سوریه» (تحت حمایت ترکیه) هدف حمله قرار گرفتند.

ترکیه  در تاریخ نهم اکتبر عملیات نظامی "چشمه صلح" را علیه کردهای شمال شرق سوریه آغاز کرد، این تحرک بعد از عقب‌نشینی نیروهای امریکایی از منطقه بخصوص از محدوده منطقه عملیات شروع شد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری امریکا در آن زمان به همتای ترکیه‌ای خود درباره هرگونه هدف گرفته شدن و آسیبی به سربازان آمریکایی هشدار داده و گفته بود، اگر چنین اتفاقی بیفتد منجر به "مشکلات بزرگی" خواهد شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر