08:42 24 جنوری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

سازمان ملل میگوید که در نتیجه عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه بیش از ۹۰ غیرنظامی کشته شده اند.

به گزارش اسپوتنیک، روپرت کالویل، سخنگوی کمیشنری عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرد که از آغاز عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه تحت نام «چشمه صلح» بیش از ۹۰ غیرنظامی در این منطقه کشته شده اند.

روپرت کالویل: «از زمان آغاز عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه، از ۹ اکتوبر تا ۵ نوامبر، ما تعدادی از حوادث را تأیید کرده‌ایم که منجر به کشته شدن حدود ۹۲ غیرنظامی گردیده است.»

به گفته وی، از این میان ۴۲ تن در نتیجه حملات هوایی، حملات زمینی و تیراندازی ها و ۳۱ تن در نتیجه انفجار بمب‌های دست ساز و راکت‌های منفجر ناشده در قلمرو عملیات نظامی ترکیه به ویژه در ولایات حسکه، رقه و حلب کشته شده اند.

افزون براین، اقدامات شبه نظامیان کُرد منجر به کشته شدن ۱۲ غیرنظامی گردیده است.

یادآوری میکنیم، روز چهارشنبه (۹ اکتوبر) رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه از آغاز عملیات نظامی در شمال سوریه تحت نام «چشمه صلح» علیه حزب کارگران کردستان و گروه تروریستی دولت اسلامی (داعش) خبر داد. در همان روز، قوای هوایی ترکیه شهر راس العین و شماری از شهرهای سوریه در سرحد دو کشور را بمباران نمودند. پس از مدتی، عملیات قوای زمینی اردوی ترکیه نیز آغاز گردید.

۲۲ اکتوبر سال روان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در شهر سوچی ملاقات نمودند.

روسای جمهور روسیه و ترکیه در جریان این گفتگو که بیش از ۶ ساعت دوام داشت توافق نمودند که ۲۳ اکتوبر اردوی سوریه و پولیس نظامی روسیه در نزدیکی سرحد ترکیه مستقر میشوند و در روند خروج نیروهای کُرد از منطقه امن در شمال سوریه کمک و همکاری خواهند کرد.

مرتبط:

انتقال اسیران از ترکیه به سوریه
استولتنبرگ: عضویت ترکیه در ناتو با وجود عملیات در سوریه، زیر سوال نمی‌رود
ترکیه از سوریه خارج نمیشود
ادعای ترکیه برای بازداشت خواهر البغدادی در سوریه
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر