11:42 28 فبروری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

سخنگوی وزارت خارجه ایران اعلام داشته است که تهران تا هنوز تصمیمی مبنی بر خارج‌شدن از پیمان منع گسترش سلاح هسته‌ای نگرفته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری ایسنا، عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران همچنان در مورد اخباری که روز گذشته در رسانه‌ها به نقل از حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در انگلیس مطرح شده مبنی بر این‌که این احتمال وجود دارد که ایران پیمان منع گسترش سلاح هسته‌ای NPT خارج شود، اظهار کرد: "آقای بعیدی‌نژاد روز گذشته توضیحاتی را در مورد صحبت‌های خود ارائه کردند و گفتند که سخنان مطرح شده به این معنا نیست که ایران چنین تصمیمی را اتخاذ کرده یا به این سمت می‌رود بلکه همان‌طور که ایشان اشاره کردند آقای بعیدی‌نژاد طیفی از نظرات مختلف کشور را مطرح کرده بودند".

وی افزود: "فعلا جمهوری اسلامی ایران تصمیمی برای خروج از NPT  ندارد و گام‌های ایران برای کاهش تعهدات برجامی‌اش حساب‌شده است. ایران سناریوهای مختلفی را طراحی کرده و براساس مقتضیات زمان و اقدامات طرف مقابل، اقدامات مورد نظر خود را عملیاتی می‌کند و باید  به آینده فرصت داد و دید که اوضاع به چه سمتی می‌رود".

در ماه می سال جاری، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو از عواقب خارج‌شدن تهران از پیمان منع گسترش سلاح هسته‌ای، هشدار می‌دهد.

مرتبط:

امریکا ایران را به کمک با القاعده در ارسال تروریستان به افغانستان متهم کرد
واکنش امریکا به انهدام طیاره بدون سرنشین توسط ایران
درخواست جدید وزیر امور خارجه امریکا از ایران
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر