03:54 31 مارچ 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

امریکا میگوید که عایدات فروش نفت سوریه به کُردها و متحدین شان در سوریه میرسد، اما ترکیه آنرا رد می نماید.

اسپوتنیک به نقل از مهر، ترکیه و روسیه اتهام مشابهی را به امریکا وارد کرد ند، اما در پاسخ به این اتهامات، وزارت دفاع امریکا، می‌گوید که عایدات

 ناشی از استخراج و فروش نفت سوریه قرار نیست به ایالات متحده تعلق گیرد، بلکه به کردها و متحدان آن‌ها در شمال‌شرق سوریه خواهد رسید. جاناتان هافمن، سخنگوی پنتاگون با اشاره به گروه شبه‌نظامی عمدتا کُرد در شمال‌شرق سوریه به خبرنگاران گفت: درآمد [نفت] به امریکا نمی‌رود، بلکه به نیروهای دمکراتیک سوریه می‌رسد.

 پیش‌تر ترامپ از امکان اداره میادین نفتی شمال سوریه توسط شرکت‌های امریکایی خبر داده بود که روسیه امریکا را به دزدی نفت از سوریه متهم کرده بود. جنرال «ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه در مسکو می‌گوید، نفت در سوریه استخراج و سپس به خارج از کشور منتقل می‌شود.

این نهاد روسی تصاویری ماهواره‌ای منتشر کرده که ظاهرا قادر به اثبات قاچاق نفت از سوریه ‌هستند.

ایگور کوناشنکوف امریکا را به راهزنی دولتی متهم کرده و گفته میادین نفتی سوریه با خشونت نظامی تصرف شده‌اند و محروم کردن مردم سوریه از منابع زیرزمینی‌شان نه با قانون ایالات متحده و نه با استانداردهای بین‌المللی سازگار است.

طبق محاسبات وزارت دفاع روسیه، ساختارهای امریکایی با این تجارت غیر قانونی در هر ماه 3 میلیون دالر سود می‌برند.

به گفته ایگور کوناشنکوف، پنتاگون با چنین تجارت سودآوری بدون پرداخت مالیات و در نبود کنترل‌های دولتی بر میادین به‌راحتی قادر است بهره‌کشی نامحدود کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر