18:45 22 فبروری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 03
ما را در دنبال کنید

لوی درستیز قوای بریتانیا طی یادداشتی، مدعی شده است که نحوه قدرت‌گیری روسیه، چین و ایران امنیت و ثبات کشورهای غربی را با چالش مواجه می‌کند.

اسپوتنیک به نقل از مشرق، جنرال نیک کارتر لوی درستیز قوای بریتانیا روز یکشنبه در یادداشتی از با قدرت شدن ایران، روسیه و چین ابراز نگرانی کرده مدعی شده است که تاکتیک‌های مورد استفاده این سه کشور می‌تواند «تصادفا» به وقوع جنگ سوم جهانی منجر شود.

او در این یادداشت با بیان اینکه اوضاع جهان در بی‌ثبات‌ترین وضعیت پس از پایان جنگ دوم جهانی قرار دارد، نوشته است: «تهدیدات در حال متنوع شدن، گسترش یافتن و تشدید شدن قرار دارد. تقابل مداوم به شاخصه اصلی عرصه بازی جهانی بدل شده و عصر سابق رقابت قدرت‌های بزرگ، احیا شده است». وی می‌افزاید: «دولت‌های جاه‌طلب مانند روسیه، چین و ایران به روش‌هایی در حال قدرت‌گیری هستند که امنیت، ثبات و رفاه ما را تهدید می‌کنند».کارتر در این مطلب همچنین مدعی شده است که اقدامات تهران، مسکو و پیکن «به سادگی می‌تواند به سوءمحاسبه‌ای ناخواسته» و بروز درگیری‌های بزرگ بیانجامد.

او در ادامه نوشت است: «رقبای ما، به اساتید سوء استفاده از فضاهای میان صلح و جنگ تبدیل شده‌اند».

جنرال نیک کارتر لوی درستیز قوای بریتانیا همچنین ادعا کرده است که این کشورها با استفاده از روش‌های نامتعارف نظیر حملات سایبری، انتشار اطلاعات غلط، مخفی کردن نظامیان در پوشش‌های غیرنظامی و بهره‌گیری از نیروهای رزمی‌ خصوصی متشکل از شبه‌نظامیان، تلاش می‌کنند تا نفوذ خود را گسترش داده و در عین حال میان کشورهای غربی اختلاف انداخته و سبک زندگی در این کشورها را نیز «نابود» کنند.

وی که کشورش سابقه‌ای طولانی در انجام کودتا و خرابکاری در دیگر کشورها دارد، در ادامه نوشته است: «نمی‌گویم که رقبای ما به دنبال جنگ، با تعریف سنتی آن هستند. اما رفتار بی‌ملاحظه و عدم پایبندی به قوانین بین‌المللی مربوط به این انواع تازه "جنگ‌افزار"، به تنش‌هایی دامن می‌زند که به سادگی می‌تواند به سوء‌محاسبه‌ای ناخواسته بدل شود».

کارتر در نهایت خواستار افزایش حمایت از نیروهای نظامی و همچنین همکاری قوای مسلح با شرکت‌های خصوصی تخنیکی، برای «حفاظت از بریتانیا» شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر