17:44 16 دسمبر 2019
«مورالس» رئیس جمهور بولیوی استعفا داد

«مورالس» رئیس جمهور بولیوی استعفا داد

© AFP 2019 / Don Emmert
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

اوومورالس رئیس جمهور بولیوی که به تازگی از سوی کمیسیون انتخابات این کشور برنده انتخابات ریاست جمهوری اعلام شده بود از سمت خود کناره گیری کرد.

به گزارش اسپوتنیک، اوو مورالس، رئیس جمهور بولیوی که به مدت 13 سال بر این ‌کشور حکومت کرده بود، در پی اعتراضات مردمی از سمت خود استعفا داد و در انتظار یک انتخابات جدید، کشورش را بدون رهبر باقی گذاشت.

مورالس روز یکشنبه با اعلام استعفای خود گفت: من استعفا می دهم تا برادران و خواهران ما در بین کارکنان دولتی مورد تهدید قرار نگیرند.

وی وضع کنونی در بولیوی را کودتا علیه دولت عنوان کرد و خطاب به مردم بولیوی افزود: مایلم به شما بگویم که مبارزه ما تمام نشده است و تاکید می کنم که مبارزه برای مساوات و صلح ادامه دارد.

مورالس ادمه داد: در حال حاضر وظیفه من به عنوان رئیس جمهور این است که راهکاری برای آرام سازی اوضاع ایجاد کنم.

اوو مورالس همچنین از حمله گروه‌های خشونت‌طلب به خانه‌اش خبر داد و گفت: می‌خواهم مردم بولیوی بدانند که من مجبور به فرار از کشور نیستم.

رئیس‌جمهور بولیوی که به تازگی از سوی کمیسیون انتخابات این کشور برنده انتخابات ریاست جمهوری اعلام شده بود، به دنبال افزایش اعتراضات به نتایج انتخابات و خشونت مخالفان مجبور شد از سمت خود استعفا کند.

رئیس‌جمهور بولیوی با کسب 10 درصد رای بالاتر از «کارلوس مسا» رقیب خود، در انتخابات اخیر این کشور پیروز شد، اما «مسا» نتایج آن را نپذیرفت و مدعی تقلب در انتخابات شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر