20:47 07 اگست 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع امریکا اعلام کرده است که خروج نیروهای امریکا از سوریه یک هفته را در بر می‌گیرد.

به گزارش اسپوتنیک، مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده امریکا، امروز تاریخ 12 نومبر در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشته است که یک هفته یا بیشتر از آن برای خروج نیروهای امریکایی از سوریه ضرورت است.
وزیر دفاع امریکا گفته است که ما می‌خواهیم حدود 950 سرباز را در این کشور بگزاریم اما نمی‌دانیم که چی کسی این اعمار را گسترش می دهد اما در عین حال خروج نیروها از شمال سوریه جریان دارد.
از سویی هم وزیر دفاع امریکا درباره گفته‌های مارک الکساندر میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا، که گفته بود به حدود 500 الی 600 سرباز در سوریه باقی خواهند ماند گفته است که ارقام روزانه تغیرات در سربازان امریکایی در سوریه است.
این گفته‌ها در حالی انجام می‌شود که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، اعلام كرد بود که نیروهای امریکایی در سوریه خواهند ماند.  وی گفت ما از این نیروها در درجه اول برای اطمینان از حفاظت از میادین نفتی در شمال سوریه استفاده خواهیم كرد."
رئیس‌جمهوری امریکا ضمن تاکید بر تمایلش به بازگشت سربازان امریکایی از سوریه به خاک کشورش افزود:  من نفت را دوست دارم ، ما باید از نفت حفاظت کنیم و افزود: باید مرزهای ترکیه و سوریه را کسانی غیر از سربازان امریکایی تحت کنترل بگیرند، ما چاه‌های نفت را امن کردیم، من نفت را دوست دارم، ما با کردها همکاری می‌کنیم.

 

مرتبط:

کاهش کمک های امریکا به نیروهای هوایی افغانستان
شرایط آبرومندانه خروج نیروهای امریکا از افغانستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر