16:09 29 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور آمریکا مدعی است که وی آماده دیدار با هر رهبر خارجی از جمله دیکتاتورهاست، اگر این اقدام برای ایالات متحده مفید و سودمند باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، پایگاه اطلاع ‌رسانی کنگره آمریکا نوشت، دونالد ترامپ رئیس‌ جمهور آمریکا روز سه ‌شنبه ادعا کرده است که حاضر به دیدار و گفتگو با هر رهبر خارجی است، در صورتی که این اقدام به نفع آمریکا باشد.

وی در اظهاراتی در کلوب اقتصادی نیویورک گفت: زمانی که با رهبران کشورها از جمله پادشاه‌ها، ملکه‌ها و نخست‌ وزیران، رؤسای جمهور و دیکتاتورها دیدار می‌کنم، در واقع با همه آنها ملاقات می‌کنم. هر کسی می‌خواهد باشد، مشکلی نیست. هر چیزی که برای ایالات متحده خوب باشد. می‌خواهیم به مردم کمک کنیم.

اظهارات ترامپ درباره دیدار با دیکتاتورها شاید اشاره‌ای به اظهارات قبلی وی درباره رهبران اقتدارگرا، آن هم در آستانه دیدار ترامپ با رجب طیب اردوغان رئیس ‌جمهور ترکیه باشد.

ترامپ به خاطر دیدار و نرمش در مقابل برخی رهبران خارجی اقتدارگرا با انتقادات شدیدی روبه ‌رو شده است. وی بارها از رهبری کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی تمجید و تعریف کرده و گفته است که روابط خوبی با وی دارد.

روابط ترامپ با خاندان سلطنتی سعودی به‌ خصوص محمد بن سلمان پس از قتل فاجعه ‌آمیز جمال خاشقجی روزنامه‌ نگار منتقد واشنگتن ‌پست نیز با انتقادات وسیعی روبرو گردید.

همچنین گفته میشود که نوع تعامل ترامپ با ولادیمیر پوتین رئیس ‌جمهور روسیه موجی از انتقادات را در محافل سیاسی آمریکایی به ‌دنبال داشته است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر