20:18 15 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 50
ما را در دنبال کنید

مقامات توکیو افزایش پرداخت 300 درصدی برای حمایت از سربازان امریکایی مستقر در جاپان را شرط غیر واقعی ترامپ دانستند.

اسپوتنیک به نقل از rbc.ru، مقامات جاپانی پیشنهادی ایالات متحده مبنی بر چهار برابر بلند بردن هزینه مصارف سربازان امریکایی در کشورشان را "غیرواقعی" خواندند. به گزارش رویتر، وزارت امور خارجه جاپان نیر اطلاعات مبنی بر مذاکرات در مورد این موضوع را رد نمود.

وزارت امور خارجه جاپان اعلام كرد كه مذاكرات در ارتباط توافق جدید در اوایل سال آینده آغاز می شود. وزارت امور خارجه امریكا نیز به نوبه خود خاطرنشان كرد كه متحدین ایالات متحده برای مشاركت در دفاع خود باید هزینه بیشتری بپردازند.

براساس توافق نامه که در سال 2021 منقضی شده است ، جاپان تقریباً 2 میلیارد دالر بخاطر حضور 54 هزار سرباز امریکا را پرداخت می کند. این پول شامل عملکرد پایگاه امریکایی در جزیره اوکیناوا و همچنین نگهداری کشتی های قوای هفتم می پردازد. اما دولت ترامپ این مقدار را ناکافی دانست و به همین دلیل در تابستان مشاور رئیس جمهور امریکا در زمینه امنیت ملی از جاپانی ها پرداخت 8 میلیارد دالر سالانه به واشنگتن را تقاضا کرد.

کاخ سفید پیش از این تأکید کرده بود که کوریائی جنوبی به جای 1 میلیارد دالر برای استقرار 28.500 سرباز امریکایی در خاک خود 5 میلیارد دالر بپردازد. در نتیجه ، آنها موفق شدند سئول را تنها با اندک افزایش در مقدار متقاعد کنند ، اما طرفین توافق کردند که سالانه در مورد پرداختهای لازم بحث کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر