00:49 16 دسمبر 2019
 پمپئو قصد خروج از کابینه ترامپ را دارد

پمپئو قصد خروج از کابینه ترامپ را دارد

© AFP 2019 / Getty Images / Zach Gibson
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مجله تایم درگزارشی نوشت: وزیر امورخارجه امریکا قصد دارد از کابینه رئیس جمهور ترامپ کناره‌گیری کند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از نشریه امریکایی Time مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده امریکا در هفته‌های اخیر به گفته است که قصد دارد از دولت ترامپ استعفا دهد تا بتواند در انتخابات سال 2020 از ایالت کانزاس نامزد مجلس سنای امریکا شود.  

پمپئو به نمایندگان جمهوریخواه گفته است که تنها مشکل نحوه خروج از دولت ترامپ است.

سه تن از نمایندگان جمهوریخواه در مصاحبه با تایم گفتند: قرار بود پمپئو تا اوایل بهار سال آینده در وزارت امورخارجه باقی بماند، اما تحولات اخیر از جمله تحقیق در مورد استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان موجب اخلال در روابط پمپئو با ترامپ شده است.

نمایندگان جمهوریخواه در پاسخ به زمان خروج پمپئو از کابینه ترامپ می‌گویند: تصمیم پمپئو برای استعفا با توجه به توانایی‌های وی در مدیریت زمان ممکن است در زمان مناسبی صورت گیرد. 

به دنبال افشای خبر استعفای پمپئو، مجله تایم نوشت: هیچ نشانه‌ای از اینکه وی موضوع کناره گیری از وزارت خارجه را با رئیس جمهوری در میان گذاشته باشد، وجود ندارد.

پیش از این نیز به دنبال انتشار برخی اخبار مبنی بر استعفای وزیر امورخارجه امریکا، دستیاران پمپئو  این خبرها را انکار کردند.

اززمان روی کار آمدن ترامپ تعداد زیادی از مقام های کابینه او اخراج یا مجبور به استعفا شده اند.

با این حال پمپئو یکی از مقام های نزدیک به ترامپ محسوب می شود به طوری که رئیس جمهورامریکا به «مجله نیویورک» گفته است که با همه اطرافیانش به غیر از یک نفر، آن  هم پمپئو درگیر بحث شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر