12:07 21 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

آخرین کرگدن ماده سوماترایی که در مالیزیا زیست داشت، بر اثر بیماری سرطان درگذشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه ستار (Star)، داتوک کریستینا لیو، وزیر توریزم، فرهنگ و محیط زیست مالیزیا گفت: "اداره طبیعت وحش ایالت صباح با کمال تاسف از مرگ ایمان، آخرین کرگدن سوماترایی در مالیزیا خبر می‌دهد".

وی گفت: "از لحظه در دریافت ایمان در ماه مارچ سال ۲۰۱۴ الی مرگش از او به بهترین وجه پرستاری می‌شد. هیچ‌کس برایش بهتر از این چیزی کرده نمی‌توانست".

به گفته این وزیر مالیزیایی، ایمان چندین بار بخاطر ریزش خون به‌دلیل تومورهایش در آستانه مرگ قرار داشت. در روزهای اخیر، دواهای ضددرد نیز بر او تاثیر نداشتند. کارشناسان امیدوارند که بتوانند تخمک‌های او را حفظ کنند.

قابل ذکر است که آخرین کرگدن نر سوماترایی که تام نام داشت در ماه می سال ۲۰۱۹ در مالیزیا درگذشت. ژن تام برای تدوام نسل کرگدن‌های سوماترایی در آینده، حفظ و نگهداری می‌شود تا با پیدا شدن تکنالوژی لازم، از آن استفاده شود.

قابل یادآریست که کرگدن‌های سوماترایی کوچک‌ترین و کم‌یاب‌ترین کرگدن‌ها شمرده می‌شوند. از شاخ‌ها و دیگر اعضای بدن این حیوانات در طبابت محلی استفاده صورت می‌گیرد که باعث خطر از بین رفتن این نسل شده است. در حال حاضر کم‌تر از ۳۰۰ کرگدن سوماترایی در سوماترا و کالیمانتان، زیست دارند.

مرتبط:

ساخت شاخ مصنوعی برای نجات کرگدن ها از شکار
کرگدن عصبانی گردشگر چینی را کشت
درگیری شدید فیل و کرگدن در آفریقایی جنوبی + ویدئو
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر