21:38 21 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

احتمال می‌رود تعداد نیروهای زمینی ارتش بریتانیا به‌طور چشم‌گیری کاهش یابد و یکی از جدیدترین کشتی‌های طیاره‌بر این ارتش به متحدان بریتانیا به کرایه داده شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه "سندی تایمز"، لندن قصد دارد به اهداف دفاعی دست کم ۲ درصد تولید ناخالص داخلی اش را اختصاص دهد، اما تعداد نیروهای زمینی ارتش بریتانیا الی ۶۰ – ۶۵ هزار نفر کاهش خواهد یافت.

چنانکه روزنامه بریتانیایی نوشته است، این موضوع در بیانیه انتخاباتی بوریس جونسون، نخست‌وزیر بریتانیا و رهبر حزب محافظه کار حاکم که قرار است روز یکشنبه ارایه شود، قرار دارد.

جهت مقایسه، در سال ۲۰۱۷ تعداد نیروهای زمینی بریتانیایی ۸۲ هزار نفر بود، در حالیکه در جریان جنگ عراق در سال ۲۰۰۳، این رقم به ۱۰۲ هزار نفر می‌رسید.

در گزارش آمده است که این بحث‌ها در مرحله ابتدایی قرار دارند و بن والز، وزیر دفاع بریتانیا به جنرال‌های ارتش این کشور دستور داده است تا نیازهای شان را براساس امکانات دست‌داشته تنظیم کنند. براساس اطلاعات روزنامه سندی تایمز، وزیر دفاع همچنان دادن یکی از جدیدترین کشتی‌های طیاره‌بر به کرایه به ناتو و یا ایالات متحده امریکا با هدف کاهش مصارف، را استثنی ندانسته است.

مرتبط:

بریتانیا راکتی را می‌سازد که قادر به مهار سایر راکت‌ها خواهد بود
ادامه عملیات نظامی در شمال سوریه؛ بریتانیا قراردادهای فروش سلاح به ترکیه بازنگری می کند
ضربهٔ دوگانه: بریتانیا از ویژگی‌های «سارمات» ترسیده است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر