04:23 04 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

ایالات متحده امریکا از کشور های عضو پیمان اتلانتیک شمالی خواسته است تا هزینه های دفاعی شان را افزایش دهند.

به گزارش اسپوتنیک، یک مقام رسمی دولت واشنگتن ابراز داشته است، که امریکا انتظار دارد هزینه های دفاعی کشورهای عضو ائتلاف آتلانتیک شمالی "ناتو"  تا 2 درصد تولید ناخالص داخلی افزایش یابد. خاطرنشان می شود که در حال حاضر تنها نه کشور عضو ناتو توانسته اند به چنین شاخصی دست یابند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده از ایده افزایش هزینه های دفاعی  کشور های ناتو حمایت نموده و آن را به تصویب رسانیده است.

مرکل: حفظ ناتو به نفع آلمان است
© REUTERS / Hannibal Hanschke

 لازم به ذکر است که ایالات متحده امریکا قصد دارد در جریان دیدار چند روز آینده دونالد ترامپ با همپیمانان این کشور در نشست سران ناتو در شهر لندن، تهدیدات مربوط به چین و همچنین مساله تسلط این کشور بر شبکه‌های ارتباطی را مطرح کند.

به گفته مقام  های امریکایی ، چین یک چالش را متوجه ناتو ساخته و به دنبال تسلط بر نظم بین‌المللی بنا شده بر قوانین است.

این مقام ها معتقد اند که چین فعالانه در صدد گسترش حضور و نفوذ خود در سراسر جهان از جمله در حوزه مسئولیت ائتلاف نظامی ناتو است.

گفتنی است تنش‌ها میان واشنگتن-پکن از روز چهارشنبه که ترامپ قانون حمایت از اعتراضات هنگ کنگ را امضا کرد؛ وارد مرحله جدیدی شده است.

چین بارها به امریکا درباره زیر سوال بردن اصل «چین واحد» و حمایت از جریان‌های جدایی‌طلبانه مناطق تحت حاکمیت پکن هشدار داده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر