03:55 11 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

وزیر امور خارجه ایالات متحده امریکا یک‌بار دیگر تهدید ناشی از روسیه را به اتحادیه اروپا یادآوری نموده و خواستار مبارزه مشترک علیه اقدامات این کشور شد.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا از رهبران جدید اتحادیه اروپا خواست تا برای مقابله با آنچه که تهدیدهای ناشی از روسیه، چین و ایران دانست همکاری کنند.

مایک پمپئو شامگاه یکشنبه به وقت محلی با صدور بیانیه‌ای به اورزولا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا، جوزپ بورل نماینده عالی سیاست خارجی اروپا و شارل میشل رئیس شورای اروپا تبریک گفت و افزود: امریکا منتظر همکاری با تیم جدید رهبری اتحادیه اروپا همسو با پارلمان اروپا، دیوید ساسولی رئیس آن و دولت‌های عضو اتحادیه اروپایی است تا اهداف مشترکمان را به پیش ببریم.

وی این اهداف مشترک را شامل تقویت روابط تجاری، ارتقای استقلال انرژی اروپایی و مقابله با چالش های مشترک امنیت و ارزش‌های دموکراتیک شان دانست که تهدیدهای ناشی از روسیه، حزب کمونیست چین و ایران را هم دربر می گیرد.

وزیر خارجه امریکا در ادامه گفت: ایالات متحده و اتحادیه اروپا با همکاری یکدیگر نیرویی برای خیرخواهی در جهان هستند. ما مشتاقانه امیدواریم که به تقویت این دوستی و همکاری‌ها با شرکای فرا آتلانتیک به منظور اطمینان یافتن از آینده‌ای صلح آمیز و موفق برای شهروندان خود، ادامه دهیم.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر