13:34 11 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

روسیه و پاکستان توافقنامه‌ی دوجانبه را به امضا رسانیده اند که بر اساس آن، اسلام‌آباد باید بدهی ۹۳.۵ میلیون دالری شوروی سابق را به مسکو بپردازد.

به گزارش اسپوتنیک، در دهه ۱۹۸۰ پاکستان به اتحاد جماهیر شوروی محصولات صنعتی سبک می‌فرستاد و محاسبات میان طرفین از طریق بانک ملی پاکستان صورت می‌گرفت. پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، صادرکنندگان اعلام داشتند که پول برخی از محصولات پرداخته نشده است.

اخیرا دو کشور توافقنامه‌یی را مبنی بر حل و فصل مطالبات و بدهی های متقابل مالی برای عملیات دوران اتحاد جماهیر شوروی به امضا رسانیدند که بر اساس آن پاکستان باید ۹۳.۵ میلیون دالر بدهی آن دوران را به روسیه بپردازد.

این توافقنامه از جانب روسیه توسط سرگئی ستورچاک، معاون وزیر مالیه روسیه و از جانب پاکستان توسط قاضی خلیل‌الله، سفیر پاکستان در روسیه به امضا رسیده است.

در آغاز ماه نومبر روزنامه پاکستانی The Express Tribune گزارش داده بود که اسلام‌آبادقصد دارد بدهی مسکو را بپردازد. در گزارش آمده بود که سفیر پاکستان در روسیه موظف شده است تا توافقنامه‌یی را مبنی بر پرداختن بدهی ۹۳.۵ میلیون دالری طی ۹۰ روز را با روسیه به امضا برساند. این تصمیم توسط رهبری پاکستان اتخاذ شده است تا به اختلاف سی ساله با روسیه نقطه پایان گذاشته شود.

مرتبط:

توسعه همکاری‌های نظامی روسیه با پاکستان
توافق روسیه، چین، امریکا و پاکستان در مورد ادامه مذاکرات پیرامون وضعیت در افغانستان
بیانیه مشترک روسیه، امریکا، چین و پاکستان در مورد افغانستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر