15:01 12 اگست 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور ترکیه هشدار داده است که اگر ناتو جنگ ترکیه با گروه های تروریستی را برسمیت نشناسد، کشورش تمام برنامه های این پیمان را تحریم خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز سه‌شنبه پیش از آغاز نشست کشورهای عضو ناتو در لندن گفت که اگر ناتو گروههایی که ترکیه با آنها می جنگد را بعنوان گروههای تروریستی به رسمیت نشناسد، انقره با طرح ناتو مخالفت می کند.

وی می‌گوید برای آنکه از برنامه ناتو برای حفاظت از کشورهای حوزه بالتیک و پولند حمایت کند، کشورهای عضو ناتو باید از جنگ ترکیه در سوریه حمایت کنند.

رئیس جمهوری ترکیه گفته است که روز دوشنبه بصورت تلفنی با رئیس جمهوری پولند صحبت کرده است و حاضر است با سران کشورهای بالتیک در لندن دیدار و گفتگو کند.

وی افزود: ما تنها کشوری هستیم که به شکل مستقیم با داعش جنگیدیم و آن را در سوریه شکست دادیم.

اردوغان ادامه داد: ناتو باید برای مقابله با تهدیدات خودش را بیشتر تقویت کند تا کشورهای عضو آن به دنبال جایگزین نباشند.

رئیس جمهوری ترکیه در ادامه گفت: «با کمال میل، می توانیم دور هم جمع شویم و درباره این موضوعات حرف بزنیم اما اگر دوستان ما در ناتو سازمان‌هایی که ما سازمان‌‌های تروریستی می دانیم را به این عنوان به رسمیت نشناسند، ما با هر اقدام که در نشست ناتو تصمیم گرفته شود مخالفت خواهیم کرد».

روابط میان ترکیه و کشورهای عضو ناتو درباره چندین موضوع از جمله خرید سامانه دفاع موشکی از روسیه و حمله به منطقه تحت کنترل کردها در سوریه، به تیرگی گراییده است.

ناتو تصمیم ترکیه برای حمله به شمال سوریه جایی که نیروهای نیرو های مدافع خلق حضور دارند را محکوم کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر