22:37 05 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

قرار است این مجتمع راکتی هایپرسونیک روسیه تا پایان سال جاری به حالت آماده باش جنگی درآورده شود.

به گزارش اسپوتنیک، روبرت لگولد، پوهنتون کلمبیا ( نیویارک) می‌گوید نمایش جدیدترین مجتمع هایپرسونیک "آوانگارد" به امریکایی‌ها، نشان‌دهنده حسن نیت روسیه است که تلاش دارد امریکایی‌ها را به تمدید پیمان "استارت نو" وادار کند.

قرار است که این مجتمع راکتی تا پایان سال جاری به حالت آماده باش جنگی درآورده شود. در پایان ماه نومبر مجتمع راکتی "آوانگار" به بازرسان امریکایی نشان داده شد. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که جناح روسی این نمایش را "به منظور کمک به دوام و اثربخشی پیمان "استارت نو" انجام داد.

لگولد در نشست انجمن لوکزامبورگ در ژنو گفت: "به نظر من، هدف از این ابتکار مسکو، افزایش علاقمندی امریکا به تمدید پیمان استارت نو است، زیرا بدون این توافقنامه، طرفین نمی‌توانند بر تسلیحات هسته‌ای همدیگر نظارت کنند، منجمله مجتمع‌های آوانگارد".

وی گفت: "اما اینکه آیا این ابتکار کارا است یا خیر – سوال بزرگی است".

این پروفیسور امریکایی افزود: "شک دارم. فکر نمی‌کنم که امریکایی‌ها بگویند: آه، این واقعا دلیل خوبی است تا پیمان را حفظ کنیم. به احتمال تمدید پیمان استارت نو بدبین استم، با وجودی که مخالفین اصلی آن جان بولتن (مشاور پیشین امنیت ملی رئيس جمهور امریکا) و دیگر همکارانش از دولت برکنار شده است".

مرتبط:

امریکا 491 میلیون دالر از سازمان ملل قرضدار است
مخالفت کنگره امریکا به مشارکت روسیه در گروه هفت
پوتین: امریکا در حال برنامه ریزی عملیات نظامی در فضا است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر