17:28 03 اگست 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

نماینده‌ی چین در خاورمیانه می‌گوید که چین از شکل‌گرفتن کشور مستقل فلسطین با حق حاکمیت تمام در خطوط مرزی تعیین شده 1967 و به مرکزیت بیت‌المقدس شرقی حمایت می‌نماید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از کلید، «جای جون» نماینده‌ی چین در خاورمیانه روز یکشنبه در  دیدار از فلسطین بر مواضع چین در موضوع فلسطین و اسراییل تاکید و از کشورهای جهان خواست که بر مبنای اصول‌ جهانی، روند صلح خاورمیانه را به پیش ببرند. او در عین حال به نگرانی‌های امنیتی اسراییل نیز حرمت می‌گذارد.

 به‌ گفته‌ی وی: باید با پایبندی به “طرح دو کشور براساس موارد قطعنامه‌های سازمان ملل، اصول "زمین در برابر صلح" و شناخت مشترک و مقررات بین‌المللی مانند پیشنهاد صلح اعراب، از طریق گفت‌وگو و مشورت برابر، اختلافات موجود میان فلسطین و اسراییل را حل و برای یافتن راه‌حلی که مورد پذیرش دو طرف باشد، تلاش کرد.

جای جون اضافه کرد که اخیراً، آمریکا با روش‌های بسیار غیرمسوولانه با موضوعات منطقه‌ای برخورد نموده که به تامین صلح منطقه‌ای ضرر می‌رساند. وی در جریان سفر به فلسطین با محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار و دو طرف درباره‌ی مسایل منطقه‌ای بحث نمودند.          

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر