14:18 07 مارچ 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نوشیدن الکل حتی در مقادیر اندک ، خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

  به گزارش اسپوتنیک،  MedicalXpress  خبر داده است که گروپ از دانشمندان جاپانی و امریکائی بعد از یک سلسله تحقیقات به این نتیجه رسیدند.

که حتی مقادیر اندک الکل می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.
دانشمندان گزارشات کلینیکی 33 شفاخانه جاپان از سالهای 2005-2016 را بررسی کردند. در مجموع ، آنها اطلاعات مربوط به 63.2 هزار مریض مبتلا به آنکولوژی و به همین تعداد داوطلبان سالم را تجزیه و تحلیل کردند. همه شرکت کنندگان گفتند که روزانه چقدر الکل می نوشند و مدت زمان نوشیدن مشروب را نیز گفتند.

معلوم شد که برای افرادی که مشروبات الکلی نمی نوشند ، احتمال ابتلا شدن به مرض سرطان بسیار کم است. افرادی که مشروبات الکلی را با مقدار کم یا متوسط مصرف می کنند ، احتمال بروز آنکولوژی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. بنابراین ، روزانه نوشیدنی الکل به مقدار یک پیک در جریان ده سال، و یا دو پیک روزانه به مدت پنج سال ، خطر بزرگ ابتلا به سرطان روده ، معده ، سینه ، پروستات یا مری و سایر انواع سرطان را پنج درصد افزایش می دهد. 
دکتر ماسایوشی زیتسو ، از دانشگاه توکیو ، گفت: "با توجه به چالش های فعلی در ارتباط با شیوع گسترده سرطان ، ما باید همچنان به آموزش خطرات ناشی از الکل ادامه دهیم.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر