23:34 11 اگست 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
1133
ما را در دنبال کنید

رئیس‌جمهور ترکیه با اعلام اینکه کمیته نوبل اعتبار خود را از دست داده است اعلام کرد در صورت اعطای جایزه نوبل به او، آن را رد می‌کند.

 به گزارش اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه اخیرا اعلام کرد که در صورت اعطای جایزه نوبل به او، این جایزه را رد خواهد کرد، زیرا این کمیته اعتبار خود را پس از تبدیل شدن به‌ سازمانی که بر اساس سیاست تغییر مسیر می‌دهد، از دست داده است.

اردوغان خطاب به دانشجویان دانشگاه «بیلکنت» گفت: «کمیته نوبل اعتبار خود را از دست داده است، امروز آن یک سازمان ایدئولوژیکی است که کاملاً دارای انگیزه سیاسی است. این جایزه به این معنی است که آن‌ها واقعاً با کسانی هستند که از استبداد حمایت می‌کنند. ما نمی‌توانیم آن را بپذیریم».

رئیس جمهور ترکیه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر جایزه نوبل را به او اعطا کنند، آیا قبول خواهد کرد یا خیر، گفت: هرگز.

وی همچنین اظهار داشت ترکیه امسال در مراسم دریافت جایزه نوبل شرکت نخواهد کرد و از همه دوستان ترکیه خواست از انقره پیروی کنند.

اردوغان پیشتر اعطای جایزه نوبل ادبیات در سال 2019 به نویسنده اتریشی را به دلیل موضع گیری خود در مورد جنگ یوگسلاوی سابق در سال 1990 محکوم کرده بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر