05:54 24 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

دارایی ۵۰۰ سرمایه دار جهان در حدود ۲۵ درصد یا ۱.۲ تریلیون دالر امسال افزایش یافته است.

به گزارش اسپوتنیک، بلومبرگ نوشت: نظر به شاخص میلیاردرهای ثبت شده در بلومبرگ، مجموع ثروت خالص ۵۰۰ تن از متمول ترین افراد جهان در این سال به پنج تریلیون و ۹۰۰ میلیارد دالر رسید.

رهبر امسال برنارد آرنو، رئیس LVMH فرانسوی (موت هنسی - لوئیس ویتون) بود، که صاحب مارک های کریستین دیور، لوئیز ویتون و گندی است.

به نوشته بلومبرگ، ثروت وی در طول سال 36.5 میلیارد دالر افزایش یافته است. در همین زمان، آرنو تنها رتبه سوم را در لیست ثروتمندترین افراد جهان دارد.

میلیاردرهای امریکایی ۵۰۰ میلیارد دالر به ثروت خود افزودند به طوری که مارک زاکربرگ موسس فیس بوک ۲۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دالر و بیل گیتس  موسس شرکت مایکروسافت ۲۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دالر از آن خود کردند.

از سویی، ‌ ۲۵ نفر در فهرست ثروتمندان جهان شاهد کاهش سرمایه خود در سال ۲۰۱۹ بودند. یکی از آنها، جف بزوس موسس شرکت آمازون بود که ثروتش به دلیل جدایی از همسر، ‌ به میزان ۹ میلیارد دالر کاهش یافت، اما کمپنی این سرمایه دار در هفته اخیر سال از افزایش سهام خرده فروشان آنلاین این شرکت در گیرودار جشن سال نو خبر داد. با این حال، وی همچنان سال ۲۰۱۹ را به عنوان ثروتمندترین فرد جهان به پایان می رساند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر