01:57 27 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع امریکا روز جمعه درباره حمله به کاروان قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش اسپوتنیک، در این بیانیه آمده است: "ارتش امریکا به دستور رئیس‌جمهور با کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اقدام دفاعی قاطعی برای حراست از پرسنل امریکا در خارج از کشور انجام داده است".

پنتاگون در ادامه این بیانیه خاطر نشان ساخته است که سلیمانی در حال طراحی برنامه‌هایی برای حمله به دیپلمات‌ها و نیروهای امریکا در عراق و سراسر منطقه بود.

وزارت دفاع آمریکا در بخش دیگری از این بیانیه، از اعتراضات ضد امریکایی مقابل سفارت امریکا در عراق به عنوان "حمله به سفارت امریکا" یاد کرده و مدعی شد این اقدام به دستور سلیمانی صادر شده است.

در پایان این بیانیه آمده است: "هدف از این حمله جلوگیری از برنامه‌های آتی ایران برای حمله بود. ایالات متحده همه اقدامات لازم را برای حراست از مردم و منافع این کشور در سراسر جهان انجام خواهد داد".

گفتنی است که ساعاتی قبل، رسانه‌های عراقی از اصابت دست‌کم سه راکت به محوطه اطراف میدان هوایی بین‌المللی بغداد خبر دادند. اندکی بعدتر مشخص شد که هدف حمله موتر حامل اعضای حشد شعبی بوده است.

سازمان حشد شعبی ساعاتی بعدتر اعلام کرد مسئول تشریفات و روابط عمومی این سازمان در این حمله جان باخته است.

مقام‌های امریکایی در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز گفته‌اند که این حمله را برای هدف قرار دادن دو فرد مرتبط با ایران انجام داده‌اند.

مرتبط:

پنتاگون 750 نظامی پس از حمله به سفارت این کشور به عراق می فرستد
کتائب حزب‌الله عراق خواستار تصویب قانون بیرون شدن نظامیان امریکا شد
ادامه اعتراضات در عراق؛ سفارت امریکا فعالیت های قنسولی اش را متوقف کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر