12:18 29 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
140
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع روسیه هم به ترور فرمانده قدس ایران را کوته بینانه و باعث افزایش تنش سیاسی و نظامی در منطقه خواند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه در واکنش به ترور سردار قاسم سلیمانی به دست نظامیان امریکایی تاکید کرد، که ترور سردار سلیمانی یک اقدام کوته بینانه از سوی امریکا بود.

وزارت دفاع روسیه همچنین این اقدام امریکا را باعث افزایش تنش نظامی و سیاسی در منطقه خوانده و تاکید کرده است، که این اقدام بر امنیت کل جهان تاثیر منفی خواهد گذاشت. 

 وزارت خارجه روسیه پیش از این در واکنش به ترور سردار سلیمانی به دست نیروهای امریکایی در بغداد تاکید کرد، که کشته شدن جنرال ایرانی توسط نیروهای امریکایی یک اقدام بی پروایانه است که باعث افزایش تنشها در منطقه خواهد شد.

وزارت خارجه روسیه همچنین با مردم ایران به خاطر ترور سردار سلیمانی ابراز همدردی کرده است.

در همین حال، امروز ولادیمیر پوتین و امانوئل ماکرون درباره ترور سردار سلیمانی گفت و گوی تیلیفونی انجام دادند.

یادآوری می کنیم، که دولت ایالات متحده امروز (جمعه) پس از ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران توسط نظامیان این کشور در بغداد، از شهروندان خود خواست عراق را ترک کنند.

بامداد امروز جمعه سیزدهم ماه قوس ساعاتی پس از انتشار اخباری از انفجار و اصابت راکت به دو موتر در نزدیکی میدان هوایی بغداد، الحشد الشعبی عراق از کشته شدن سردار سپهبد قاسم سلیمانی و «ابومهدی المهندس» معاون سازمان الحشد الشعبی عراق در حمله هوایی امریکا خبر داد؛ خبری که ساعتی پس از آن سپاه پاسداران ایران آن را تأیید کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر