20:54 10 اگست 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت امور خارجه ایالات متحده امریکا، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسدران ایران را مسئول کشته شدن ۶۰۳ تن از نیروهای امریکایی خواند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجۀ امریکا در حساب تویتری اش نوشت: قاسم سلیمانی مسئول کشته‌شدن ۶۰۳ تن از نیروهای امریکایی و زخمی شدن هزاران تن دیگر در عراق بود.

این وزارت، هم‌چنان نوشته ‌است، که ۱۷درصد تلفات نیروهای امریکایی از سال‌ ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ به این «تروریست» و سپاه پاسداران نسبت داده می‌شود.

این در حالیست، که تنش ها بین ایران و امریکا پس از آن افزایش یافته که دولت ایالات متحده دیروز (جمعه) پس از ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران توسط نظامیان این کشور در بغداد، از شهروندان خود خواست عراق را ترک کنند.

یادآوری می کنیم، که بامداد دیروز جمعه سیزدهم ماه جدی ساعاتی پس از انتشار اخباری از انفجار و اصابت راکت به دو موتر در نزدیکی میدان هوایی بغداد، الحشد الشعبی عراق از کشته شدن سردار سپهبد قاسم سلیمانی و «ابومهدی المهندس» معاون سازمان الحشد الشعبی عراق در حمله هوایی امریکا خبر داد؛ خبری که ساعتی پس از آن سپاه پاسداران ایران آن را تأیید کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر