12:31 29 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهوری ایران از قوه‌ قضاییه خواست برای بررسی شلیک موشک که به سرنگونی هواپیمای اوکراینی انجامید، ادگاه ویژه تشکیل شود.

به گزارش اسپوتنیک،  حسن روحانی رئیس جمهورایران در همایش تجلیل از نمونه‌های ملی بخش کشاورزی گفت: «از لحظه‌ای که احتمال دادم، سقوط هواپیما عادی نبوده، دستور دادم تا تحقیقات و بررسی‌ها در زمانی کوتاه‌تر انجام شود. همکاری خوبی از سوی نیروهای مسلح انجام گرفت. قول می‌دهم دولت با همه توانش پیگیر این قضیه باشد. قوه قضائیه باید یک دادگاه ویژه با یک قاضی عالی‌رتبه برای پرونده سقوط هواپیما تشکیل دهد».


شایان ذکر است که هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراین بامداد چهارشنبه، هژدهم جدی، هنگامی که فرودگاه «امام خمینی» در تهران را به مقصد کیف، پایتخت اوکراین، ترک کرده بود، در حوالی شهر جدید پرند تهران سقوط کرد. در پی این حادثه تمامی ۱۷۶ سرنشین این هواپیما، جان باختند که شامل۱۳ شهروند افغانستان نیز می‌شد.

هرچند در آن زمان علت سقوط این هواپیما «نقض فنی» خوانده شده بود، اما ایران روز شنبه اعتراف کرد که هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ اوکراین را در آسمان تهران به خاطر خطای انسانی و به صورت غیرعمد هدف قرار داده است.        

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر