22:50 19 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

معاون رئیس مرکز تجزیه و تحلیل استراتژی و فن‌آوری های روسیه می‌گوید که افزایش تکنالوژی و اقتصادی امریکا در فضا و نظامی سازی آن می‌تواند ارزش پتانسیل هسته‌ای روسیه و چین را کاهش دهد.

به گزارش اسپوتنیک، کنستانتین مکینکوف معاون رئیس مرکز تجزیه و تحلیل استراتژی و فن‌آوری های روسیه می‌گوید که افزایش تکنالوژی و اقتصادی امریکا در فضا و نظامی سازی آن یک روش قابل اعتماد برای کاهش ارزش پتانسیل هسته‌ای روسیه و چین است.

© Sputnik / The Ministry of Defence of the Russian Federation

آقای مکینکوف تسلط‌های واشتنگتن در فضا را یکی از راه‌های غلبه بر «بست موقعیتی که در رابطه با ظهور (حملات هسته‌ای فرضی) ناشی از نابودی متقابل تضمین شده است» نامید.

وی اضافه کرد: من یقین دارم که اگر در جریان سی سال اقتصاد امریکا ورشکسته نشود، آنها قادر خواهند بود که ده‌ها سکو را با اسلحه هسته‌ای مافوق صوت به مدار خود ارسال کرده  و بر روی خاک دشمن پرتاب کرده و در ظرف 15 دقیقه قادر از بین بردن آن باشند.

به گفته وی، «روسیه به تنهایی نمی‌تواند با امریکا مقابله کند، اگرچه، احتمالاً کشور ما قادر خواهد بود برای مدت بسیار طولانی صدمات غیرقابل قبول یا بسیار ملاحظه‌ای امریکا وارد کند».

در ماه جنوری، 52 فروند جنگنده نسل پنجم اف-35 بالهای 388 و 419 و 419 از نیروی هوایی ایالات متحده امریکا از پایگاه هوایی هیل در یوتا، «پیاده روی فیل» را انجام دادند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر