22:03 19 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

رهبر اکثریت جمهوریخواه در مجلس سنای امریکا اعلام کرده است که جلسه محاکمه استیضاح دونالد ترامپ، سه‌شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از الجزیره، سناتور میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه در مجلس سنای ایالات متحده امریکا امروز (پنجشنبه، 16 جنوری) گفت که جلسه محاکمه استیضاح ترامپ روز سه‌شنبه (22 جنوری) برگزار خواهد شد.

رئیس محکمه عالی فدرال ایالات متحده امریکا نیز روز پنجشنبه برای ریاست جلسه محاکمه استیضاح دونالد ترامپ سوگند یاد می‌کند.

از سوی دیگر، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان امریکا روز پنجشنبه قطعنامه حاوی بندهای استیضاح رئیس‌جمهور این کشور را امضا و آن را تقدیم مجلس سنا کرد. پلوسی در حین امضای این قطعنامه گفت: "هیچ‌کس بالاتر از قانون قرار ندارد".

دموکرات‌های مجلس نمایندگان امریکا ماه گذشته، پرونده استیضاح ترامپ را با دو اتهام "سوء استفاده از قدرت" و "ممانعت در تحقیقات کنگره" نهایی کردند، تا وی را به سومین رئیس جمهوری در تاریخ امریکا تبدیل کنند که در موقعیت استیضاح قرار می‌گیرد.

فرآیند تحقیقات استیضاح ترامپ پس از رسانه‌ای شدن مکالمه تلفونی وی با ولادیمیر زیلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در ارتباط با پرونده فساد مالی فرزند جو بایدن، معاون سابق اوباما و رقیب کنونی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 امریکا آغاز شد.

در این گفت‌‌وگوی تلفونی، ترامپ از رئیس‌جمهور اوکراین خواسته بود تحقیقاتی درباره پسر جو بایدن که زمانی عضو هیأت مدیره شرکت گاز "بوریسما" در اوکراین بود، انجام دهد تا فساد مالی وی را برملا کند.

این افشاگری باعث شد تا دموکرات‎های مجلس نمایندگان امریکا برای استیضاح ترامپ دست به کار شوند و فرآیند استیضاح دونالد ترامپ را آغاز کنند.

مرتبط:

ترامپ: مذاکره با ایران برایم اهمیت ندارد
رئيس قوه قضائیه ایران: ترامپ باید محاکمه شود
پرونده استیضاح ترامپ فردا به سنا خواهد رفت
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر