15:15 26 فبروری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مرکل: سند توافقنامه در مورد لیبیا، ضمن تائید توسط شورای امنیت سازمان ملل، بخشی از یک توافق سیاسی خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان اعلام نمود، سند توافقنامه در مورد لیبیا، توسط شورای امنیت سازمان ملل تائید می شود و بخشی از یک توافق سیاسی خواهد شد.

وی در ادامه گفت: "اسنادی که امروز تصویب کردیم باید به تصویب شورای امنیت سازمان ملل برسد".

مرکل همچنین اظهار داشت که کشورهای شرکت کننده در کنفرانس بین المللی لیبیا به طور یکپارچه ابراز کرده اند که تحریم تسلیحاتی علیه کشور افریقای شمالی قابل احترام و اجرا است.

وی گفت: "طرفین متعهد شدند كه دیگر جبهه های متعارض را پشتیبانی نكنند. این امر شامل كمكهای نظامی و اسلحه می باشد. بنابر این، باید به تحریم تسلیحاتی و آتش بس احترام گذاشته شود".

مرکل در ادامه گفت: "ما باید در این راستا حرکت کنیم".

مرکل در پایان نشست گفت: "مهمترین چیز این است که نمایندگان لیبیا، به ویژه جنرال (خلیفه) حفتر و (فائز) السراج ، (موافقت کردند) در مورد اقدامات بعدی با منشی عمومی سازمان ملل (آنتونیو گوترس) و آقاس سلامه (نماینده ویژه سازمان ملل در لیبیا) مشورت شود. این امر به ویژه باید در خصوص کمیسیون نظامی پنج به پنج رعایت شود.

 

اکنون دعوت نامه هایی برای کسانی که در این کمیسیون حضور دارند ارسال می شود. این امر، باید مبنایی باشد تا بتوانیم پیمان صلح را به یک آتش بس تلفیقی تبدیل کنیم".

رهبران کشورهای شرکت‌کننده در نشست لیبیا در برلین به توافق رسیدند که به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای برقراری صلح، طرح ممنوعیت تسلیحاتی سازمان ملل را اجرا کنند. آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در نشستی خبری در پایان این کنفرانس اعلام کرد که نمایندگان شرکت‌کننده تعهد دادند که به حمایت یا تامین تسلیحاتی طرف‌های درگیر جنگ در لیبیا پایان دهند وآتش‌بس را در این کشور برقرار کنند.

کنفرانس بین المللی لیبیا شامگاه یکشنبه در برلین به پایان رسید و نمایندگان روسیه ، امریکا ، ترکیه ، مصر ، اتحادیه اروپا ، سازمان ملل و سایر کشورها در آن شرکت کردند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر