02:52 20 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور امریکا بیان کرده است که مشاور امنیتی سابق‌اش دلیلی برای شروع جنگ جهانی ششم بود.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا با انتقاد از جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق امریکا، گفته است که جان بولتون بسیار کارهای اشتباه انجام داد. ترامپ، افزود:"اگر به گفته‌های جان عمل می‌کردم حالا جنگ جهانی ششم آغاز می‌شد."
جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید، در کتابی که هنوز منتشر نکرده است تایید می‌کند که دونالد ترامپ کمک‌های نظامی به اوکراین را متوقف کرده تا کی‌یف را برای کمک به پرونده فساد مالی پسر جو بایدن تحت فشار بگذارد.
مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید، در این خصوص می‌نویسد: «دونالد ترامپ در آگست سال 2019 به مشاورانش در کاخ سفید اطلاع داده که قصد دارد مسدود کردن کمک‌های نظامی به اوکراین را ادامه دهد تا رهبران این کشور به تحقیقات درباره فساد مالی احتمالی پسر جو بایدن در اوکراین کمک کنند.»
جو بایدن معاون پیشین رئيس جمهوری آمریکا، یکی از اصلی‌ترین رقبای احتمالی دونالد ترامپ در انتخابات 2020 ریاست جمهوری خواهد بود.
در بخش دیگری از گزارش نیویورک تایمز به مخالفت‌های جان بولتون در خصوص نقش و عملکرد رودی جولیانی (سفیر پیشین ترامپ) در خصوص اوکراین اشاره شده است.
جان بولتون در ماه سپتامبر 2019 و تنها چند ماه پس از ماجرای اوکراین از سوی دونالد ترامپ اخراج شد. این در حالی بود که آقای بولتون مدعی شده بود خود از سمت مشاور امنیت ملی کاخ سفید استعفا داده است.
انتشار این جزئيات و تایید جان بولتون درباره آنچه میان ترامپ و دولت اوکراین گذشته است، می‌تواند در فرآیند استیضاح رئيس جمهوری آمریکا در مجلس سنا موثر باشد. آقای بولتون در حالی اعلام کرده حاضر به شهادت در کنگره است که جمهوری‌خواهان مجلس سنا با حضور او به عنوان شاهد مخالفت کرده‌اند.
رئیس جمهور به دلیل فشار آوردن بر دولت اوکراین برای پیشبرد تحقیقات قضایی در مورد فرزند جو بایدین، نامزد دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری، با دو اتهام دیگر از جمله «سوء استفاده از صلاحیت‌ها» روبرو شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر