20:19 22 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

واسیلی نبنزیا: توافق سیاسی در لیبیا نباید به عرصه رقابت بین المللی مبدل شود.

واسیلی نبنزیا نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان ملل گفت: 'ما اعتقاد داریم كه شورای (امنیت سازمان ملل) باید از گام های حمایت كند كه در راه اندازی مسیر سیاسی مساعدت نماید و تصمامیم که اتخاذ می گردد به رفع اختلافات احزاب در لیبیا کمک كند.

به گزارش اسپوتنیک، توجه به نظر و منافع همسایگان نزدیک لیبیا نیز بسیار مهم است.

همانطور که نبنزیا خاطرنشان کرد ، حل و فصل بحران لیبیا در قدم اول گفتگو بین خود لیبیائی ها است. واسیلی نبنزیا می گوید که در برلین (کنفرانس برلین در مورد لیبیا) قرار بود زمینه لازم را برای این کار فراهم کند و به احزاب لیبیا سیگنال واضح ارسال کند.'

وی گفت: 'لازم است در مورد نگرش احزاب لیبیا نسبت به کلیه مفاد سند نهایی کنفرانس شفاف سازی شود. ما با دقت به آقای گاسان سلامه (نماینده ویژه سرمنشی سازمان ملل متحد در امور لیبیا) گوش دادیم و ما قصد داریم گفتگوها را با وی ادامه دهیم تا جزئیات برنامه وی روشن شود.

وی افزود: 'ما امیدواریم که این نشست در آینده ای نزدیک درباره کمیسیون مشترک نظامی 5 + 5 روشن شود.'

ایجاد کمیته نظامی از جمله نمایندگان احزاب متخاصم پس از نتایج کنفرانس بین المللی لیبیا در برلین در 19 جنوری اعلام شد. در سند تصویب شده در پایان کنفرانس آمده است که اولین قدم در زمینه امنیت شامل تشکیل یک کمیسیون نظامی مشترک در قالب '5 + 5' است - پنج نماینده به سرپرستی مارشال خلیفه حفتر و از دولت توافق ملی (PNS) به رهبری فایز ساراج می باشد.

هدف کمیته نظامی مذاکره برای آتش بس کامل در لیبیا است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر