11:24 19 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه امریکا در ملاقات با همتای قزاقستانی اش گفت که ایالات متحده از حمایت قزاقستان از تلاش‌های امریکا برای صلح در افغانستان، سپاسگزار است.

به گزارش اسپوتنیک، میاک پامپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده امریکا امروز (یکشنبه، ۲ فبروری) در کنفرانس خبری در نور سلطان، پایتخت قزاقستان پس از ملاقات با مختار تلیوبردی، وزیر امور خارجه قزاقستان، از حمایت این کشور از تلاش‌ها در راستای صلح در افغانستان، سپاسگزاری کرد.

پامپئو گفت: "من از وزیر بخاطر حمایت دایمی از جانب قزاقستان از تلاش‌های ما برای تامین صلح و آشتی میان طرفین در افغانستان، سپاسگزاری کردم. و من از رهبری قزاقستان در بازگشت جنگجویان خارجی، تروریستان و خانواده‌های شان از عراق و سوریه به کشور، اشاره کردم".

وزیر خارجه امریکا ابراز امیدواری کرد که تعهد قزاقستان در راستای تامین عدالت "برای کشورهای دیگر الهام‌بخش" باشد تا آنها نیز چنین عمل کنند.

علاوه بر این، پامپئو پیشرفت گروه کشورهای (C5+1) در همکاری برای حل مسایل مبارزه با تروریزم و اسلام افراط گرا، را خاطر نشان ساخت. وی افزود: "رهبری قزاقستان در گروه کشورهای "C5+1" انجام وظایفش را تضمین می‌کند، و من بی‌صبرانه منتظر نشست فردا در تاشکند هستم".

قابل ذکر است که وزیر امور خارجه امریکا در نشست وزیران "آسیای مرکزی – ایالات متحده امریکا (C5+1)" که در تاشکند، پایتخت ازبیکستان برگزار می‌شود، شرکت می‌ورزد.

فارمت "C5+1" عبارت از میکانیزم چندجانبه همکاری میان قزاقستان، قرغیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبیکستان و ایالات متحده امریکا می‌باشد.

مرتبط:

سفیر روسیه از ایجاد گروه بین‌المللی حمایت از روند صلح افغانستان استقبال کرد
عمران‌خان: یگانه راه رسیدن به صلح گفت‌وگوی طالبان با حکومت افغانستان است
پشتیبانی آلمان از موضعگیری حکومت افغانستان در قبال صلح
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر