00:08 26 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

تظاهرات در مقابل سفارت امریکا در لبنان در حومه شهر بیروت جریان دارد، تا هنوز شش تن از معترضان به دلیل استفاده از گاز اشک‌آور، آسیب دیده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی لبنانی الجدید، معترضان لبنانی به رسم اعتراض به "معامله قرن" ارایه شده توسط رئيس جمهور امریکا برای حل و فصل بحران فلسطین – اسرائيل، در مقابل سفارت ایالات متحده امریکا در حومه شهر بیروت تجمع نموده و تلاش دارند سیم خاردار را از سر دیوارهای این سفارت دور کنند.

در گزارش شبکه تلویزیونی آمده است: "شش تن از معترضان به دلیل استفاده از گاز اشک‌آور توسط نیروهای امنیتی، آسیب دیده اند... بعضی از آنها تلاش داشتند از دیوار سفارت بگذرند".

براساس گزارش این شبکه، معترضان به جانب ساختمان سفارت امریکا سنگ پرتاب می‌کنند.

میشال عون، رئيس جمهور لبنان به تاریخ ۲۹ جنوری در یک تماس تلفونی با محمد عباس، رهبر فلسطین، از موضع مردم فلسطین در قبال "معامله قرن" حمایت کرد.

در حال حاضر در لبنانی که نفوس آن ۴ میلیون نفر می‌باشد، حدود ۶۰۰ هزار پناهجوی فلسطینی و بیش از ۱.۵ میلیون پناهجوی سوری زندگی می‌کنند.

فلسطینی‌ها در لبنان از عنوان خاصی برخوردار اند و در پناهگاه‌ها برای پناهجویان زندگی می‌کنند که به مرور زمان به مناطق شهری پرنفوس تبدیل شده اند.

محمود عباس، رهبر فلسطین دیروز (شنبه، اول فبروری) اعلام کرد که به ایالات متحده امریکا و اسرائيل از قطع تمام روابط با آنها پس از ارایه "معامله قرن" توسط رئيس جمهور امریکا، خبر داده است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده امریکا شام سه‌شنبه گذشته از طرح صلح خود موسوم به "معامله قرن"، با حضور بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائيل رونمایی کرد که واکنش‌های جهانی زیادی داشته است.

همه گروه‌ها و جریان‌های فلسطینی مخالفت خود را با این طرح اعلام کردند. میان کشورهای عربی نیز عربستان سعودی، امارات، قطر و بحرین که به‌دنبال عادی‌سازی رابطه با اسرائیل هستند، از این طرح حمایت کردند.

مرتبط:

معامله قرن امریکا: دو دولت با یک پایتخت عربی و یک پایتخت یهودی ساخته شود
رهبر فلسطین جهت اعتراض علیه "معامله قرن" به جلسه شورای امنیت می‌رود
اتحادیه عرب معامله «ناعادلانه» قرن را رد کرد
مهم‌ترین بندهای بیانیه پایانی نشست اتحادیه عرب در باره معامله قرن
کرملین: طرح "معامله قرن" در مغایرت با قطعنامه سازمان ملل قرار دارد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر