02:51 28 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور ترکیه گفت: انقره و مسکو ابتکارات راهبردی بسیار جدی دارند.

به گزارش اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه پس از بازدید از اوکراین به خبرنگاران در هواپیمایش گفت، که کشورش اکنون دیگر نیازی به درگیری با روسیه ندارد.

رئیس جمهور تأکید کرد:- "در این مرحله، نیازی به درگیری یا تضاد جدی با روسیه نیست. ما با روسیه ابتکارات راهبردی بسیار جدی ای داریم".

اردوغان به عنوان نمونه از «ابتکارات راهبردی» میان دو کشور از ساخت نخستین نیروگاه «آککوئیو» در ترکیه و اجرای پروژه «جریان ترکیه» نام برد.

وی افزود:- "یکم، این مربوط به انرژی هسته ای ما است، که ما با قاطعیت آن را راه اندازی می کنیم. و شماره های بسیار جدی وجود دارد. دوما، پروژه جریان ترکیه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است".

رئیس جمهور ترکیه توضیح داد: این برای ما نیز مهم است، زیرا این یک سرمایه گذاری راهبردی است.

پیش از این لاوروف با چاووش اغلو وزیر امور خارجه ترکیه طی یک مکالمه تیلیفونی درباره حل و فصل درگیری در سوریه و با توجه به اوضاع کنونی در ادلب بحث و گفتگو کرده بودند.

یادآوری می کنیم، که روزهای گذشته در اثر آتش مستقیم میان ارتش ترکیه و سوریه 8 نظامی ترکیه کشته شدند.

ارتش سوریه طی نزدیک به یک ماه، در واکنش به عدم پاییبندی عناصر ترویستی و ترکیه به آتش‌بس در ادلب، عملیاتی را آغاز کرده و توانسته است،دومین شهر بزرگ این ولایت یعنی «مَعرة النُعمان» و شهرک «خان‌طومان» را به همراه 20 روستا و شهر دیگر در غرب ولایت حلب آزاد کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر