16:03 01 دسمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 21
ما را در دنبال کنید

رئيس جمهور اسرائيل، نشر "لست سیاه" شرکت‌های همکار با شهرک‌های یهودینشین در کرانه باختری، توسط اداره کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد را محکوم کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، رووین ریولین، رئيس جمهور اسرائيل، شامل‌شدن شرکت‌های همکار با شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری در "لست سیاه" کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد را محکوم نموده و گفته است که بزرگترین شرکت‌های اسرائيلی شامل این لست شده اند.

قبل از این کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد فهرست ۱۱۲ شرکتی را که با شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری داد و گرفت دارند را نشر کرده بود. از میان این شرکت‌ها، ۹۴ شرکت در اسرائيل و ۱۸ شرکت دیگر در شش کشور دیگر قرار دارند.

رئیس جمهور اسرائيل که در یک محفل در محل اقامتش سخنرانی داشت، خاطر نشان ساخت که در این لست، مهم‌ترین شرکت‌های اسرائیلی، منجمله بانک‌ها، شرکت‌های مخابراتی و انترنتی، و شرکت‌های زنجیره‌یی تجارتی شامل اند.

براساس خبرنامه نشرشده توسط دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری اسرائیل، ریولین گفته است: "وقتی شرکت‌های اسرائيلی در معرض خطر تحریم قرار داشته باشند، ما از آنها حمایت می‌کنیم. تحریم شرکت‌های اسرائيلی به موضوع صلح کمک نمی‌کند و اعتماد میان کشورها را تحکیم نمی‌بخشد".

رئيس جمهور اسرائيل افزوده است: "ما از تمام دوستان خود در سراسر جهان می‌خواهیم تا علیه این اقدام شرم‌آور که یادآور دوران تاریک تاریخ ما است، ایستاد شوند".

مرتبط:

امیدواری اسرائيل به حمایت امریکا در صورت الحاق دره اردن
حملات جنگنده‌های اسرائيل بر مواضع نظامی حماس در نوار غزه
اسرائيل سفر شهروندانش به عربستان سعودی را آزاد کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر