13:07 29 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 26
ما را در دنبال کنید

ارتش اسرائیل از طرح توسعه استراتژیک تا سال 2024 رونمایی کرد.

به گزارش اسپوتنیک، سخنگوی مطبوعاتی ارتش اسرائیل در مقابل خبرنگاران خارجی از طرح جدید توسعه استراتژیک ارتش اسرائیل رونمایی کرد.

این سند جدید تحت عنوان «مومنتوم» معرفی شده است. برنامه توسعه با توجه به تهدیدات اصلی منطقه اجرایی خواهد شد. یکی از مهمترین اهداف نیروهای مسلح اسرائیل در سالهای نزدیک مقابله به اصطلاح «ارتش های تروریستی» خواهد بود.

کونریکوس یکی از روسای بخش مطبوعاتی ارتش اسرائیل در این خصوص گفت: "منظور، سازمان تروریستی، دسته‌های پارتیزانی و ارتش به شکل واقعی آن نیست. آن‌ها می توانند از امکانات و ساختار ارتشی برخوردار باشند اما از نقطه نظر اخلاقی با سازمان های تروریستی قابل مقایسه هستند. تاکتیک مقابله این نوع ارتش، آموزش نیروهای زمینی برای عملیات نظامی در شرایط شهری خواهد بود. شرایط شهری یک محیط بسته و متشنج است و برای نظامیان محدودیتهای زیادی را دربردارد. ما باید سربازان خود را مطابق با این چالش آماده کنیم".

در برنامه جدید توسعه استراتژیک ارتش اسرائیل « مومنتوم»، ایران یکی از خطرات جدی برای اسرائیل نامیده شده است. در طرح جدید، همچنین از امکان جنگ همزمان در چند جبهه تعریف شده است. اسرائیل شاید مجبور شود با دو – سه دشمن وارد نبرد شود که از امکانات متفاوتی برخوردارند و به دنبال اهداف مختلف هستند.

طرح جدید اسرائیل همچنین شامل تقویت توانمندی دفاعی و تحکیم سیستم چند سطحی پدافند هوایی و ایجاد «نقاظ هوشمند» در امتداد مرزها و ساحل غربی رود اردن است. این دکترین مورد تأیید وزیر دفاع اسرائیل قرار گفته است و نتانیاهو نیز از آن حمایت کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر