17:35 03 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

کرملین اطمینان دارد که ترکیه تمام اقدامات را برای امنیت کارمندان سفارتخانه و همه شهروندان روسیه انجام خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری پیسکوف سخنگوی رئیس جمهور روسیه با اظهار نظر در مورد وضعیت تهدیدات علیه سفیر روسیه در ترکیه گفت: کرملین اطمینان دارد که ترکیه تمام اقدامات را برای اطمینان از امنیت کارمندان سفارتخانه و شهروندان روسیه را انجام خواهد داد.


پیسکوف، گفت،: "با توجه به وضعیت فعلی پیرامون سفیر و در اطراف دیپلمات‌های روسیه در ترکیه، ما تردیدی نداریم که ترکیه تمام اقدامات لازم را برای تأمین امنیت سفیر روسیه و کلیه کارمندان سفارتخانه و همه کارمندان شرکت های روسی و آژانس‌های روسیه مقیم ترکیه انجام خواهد داد."
در عین حال پیسکوف گفت که تماس‌های بسیار نزدیک در سطح روسای جمهور، ادارات نظامی، تبادل هیئت‌های خبره - بین روسیه و ترکیه بر خلاف پیش زمینه وضعیت بسیار پرتنش در اطراف ادلب ادامه دارد.
این واکنش‌ها در حالیست که آلکسی یرخوف، سفیر روسیه در ترکیه به دلیل حوادث ادلب مورد تهدید به مرگ قرار گرفت.
«الکسی یرخوف» سفیر روسیه در انقره، در بحبوحه انتقادات اخیر ترکیه از عدم مخالفت مسکو با عملیات ارتش سوریه در ادلب، پیام‌های هشدارآمیزی را مبنی بر تهدید جانی و بیرون رفتن از ساختمان سفارت دریافت کرده است.
پیش از این، یرخوف به خبرگزاری «اسپوتنیک» گفته بود، که پیام‌های بسیار تهدیدآمیزی را در شبکه‌های اجتماعی دریافت کرده است، که به علت حوادث ادلب او را مستحق مرگ می‌دانند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر