10:54 25 جولای 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

گنگ شوآن: می توان گفت که ایالات متحده بزرگترین جاسوس در فضای مجازی جهان و "امپراتوری هکرها" می باشد.

به گزارش اسپوتنیک، گنگ شوآن سخنگوی وزارت امور خارجه چین، روز دوشنبه در مورد گزارش رسانه ها درباره یک عملیات گسترده در مورد سرویس های اطلاعاتی امریكایی و آلمانی تحت پوشش شركت سوئیسی Crypto AG اظهار داشت: واقعیت ها یک بار دیگر ثابت کرد که ایالات متحده بزرگترین کشور تسخیرکننده در فضای مجازی بین المللی است و به معنی کامل این کلمه، امپراتور هکرها می باشد.

وی گفت: همه روزه آنها 5 میلیارد تماس تلیفونی را در سرتاسر جهان رهگیری می کنند، بیش از 10 سال است که به مکالمات صدراعظم آلمان گوش می دهند، سالانه 3 میلیون پیام را در چین کنترل می کنند و بدافزارها را در بیش از 3600 سایت چینی تعبیه می کنند. همزمان، آنها سعی می كنند خود را قربانی حملات سایبری جلوه کنند و مرتباً مانند دزدی که فریاد می زند "دزد آمد! دزد آمد!" اجرا می كنند. این ها ترفندهای احمقانه و ساده لوحانه ای هستند.

وی در پایان گفت: بدون بستن بدهی های قدیمی، ایالات متحده بدهی های جدیدی را باز می کند. ایالات متحده هنوز در مورد ویکی لیکس و کارمند سابق آژانس امنیت ملی ایالات متحده ادوارد اسنودن، بدهی های خود را به جهانیان نبسته است.

براساس نتایج تحقیق مجله، مشترکا که توسط برنامه تلویزیونی سوئیسی Frankfurter Rundschau و شرکت تلویزیونی آلمانی زد دی اف و روزنامه امریکایی واشنگتن پست انجام شده است، سیا و سرویس اطلاعاتی آلمان سهام خود را در Crypto AG در کانتون سوئیس شهر زوگ از طریق یکی از موسسه های خیریه لیختن اشتاین در سال 1071 به دست آوردند.

Crypto AG در آن زمان یکی از رهبران تولید تجهیزات مورد استفاده برای رمزگذاری اطلاعات حساس بود. در حقیقت، این دستگاه ها به گونه ای طراحی شده اند که سرویس های اطلاعاتی ایالات متحده و آلمان فرصت رمزگشایی اطلاعات را داشته باشند.

این فعالیت اطلاعاتی بیش از 100 کشور از جمله مصر، لیبیا، ایران، آرجنتاین و عربستان سعودی را تحت تأثیر قرار داده است. با توجه به چهره سوئیس به عنوان یک کشور بی طرف، تقاضا برای دستگاه ها زیاد بود. برنامه Rundschau همچنین ادعا كرد كه افسران عالی رتبه اطلاعاتی ارتش "به طور عموم از نقشی كه آلمان و امریكا در Crypto AG ایفا كرده اند، آگاه بودند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر