10:34 28 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 00
ما را در دنبال کنید

نخست وزیر پاکستان گفته است که اگر دوصد میلیون مسلمان هند در معرض خطر است، اگر نادیده گرفته شود، اوضاع بدتر می شود.

به گزارش اسپوتنیک، عمران خان، نخست وزیر پاکستان که در یک جلسه توجیهی با نمایندگان نظامی - دیپلماتیک کشورهای خارجی صحبت داشت ضمن ارائه اصلاحات در قانون شهروندی، از جامعه جهانی خواست تا به اعتراضات در هند پاسخ دهند.
نخست وزیر پاکستان افزود. "کنون در هند، هد اقل دو میلیون مسلمان در معرض خطر قرار دارند، در صورت عدم نظارت، وضعیت بدتر می‌شود."


عمران خان یادآوری کرد: "من سال گذشته چنین پیشرفتی را در مجمع عمومی سازمان ملل متحد پیش بینی کردم." خان گفت: "اکنون بیش از دوصد میلیون مسلمان در هند در معرض خطر هستند. جامعه جهانی باید پاسخ دهد."
پیش از این سخنگوی پولیس دهلی اعلام کرد که پولیس شهری در این شهر بیش از 106 نفر را به دلیل ایجاد بی‌نظمی در شمال غربی این شهر بازداشت کرد.
رانداوا، گفت: "ما در حال حاضر 106 نفر را دستگیر کرده ایم، افسران ارشد از نزدیک وضعیت را تحت کنترول دارند. ما دوربین های نظارتی و مدارکی محکم داریم. امروز هیچ حادثه‌ای ناخوشایند امروز اتفاق نیفتاده است."
وی خاطرنشان کرد: واحدهای پلیس در مناطقی واقع شده اند که بیشترین میزان بروز خشونت را نشان داده است.
هند از اتباع کشورهای همسایه که غیر مسلمان هستند خواسته در صورتی که از سوی حکومت های اسلامی تحت ظلم هستند به هند مهاجرت کرده و تابعیت این کشور را دریافت کنند.
این افراد پیش از دریافت تابعیت هندی حداقل باید 6 سال در هند زندگی کنند و سپس برای دریافت تابعیت اقدام نمایند.
پیش از این شرط دریافت تابعیت هندی اقامت 11 ساله در خاک این کشور بود ولی اینک مهاجرین خارجی تنها به شرط غیر مسلمان بودن و اقامت 6 ساله می توانند تابعیت هندی دریافت کنند.
این سومین اقدامی است که حزب بی جی پی در دور جدید حکومت خود علیه مسلمانان اتخاذ کرده است و پیش از این نیز وقوع معضل کشمیر که با لغو قانون 370 آغاز شد باعث خشم مسلمانان هندی شده بود.
هند بیش از 100 میلیون نفر مسلمان دارد ولی دولت مودی در تصمیمات اخیر خود تلاش زیادی برای به حاشیه کشاندن مسلمانان انجام داده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر