13:04 11 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
123
ما را در دنبال کنید

منابع خبری سوریه اعلام کرده است تروریست‌ها به کمک ترک‌ها با تانک‌ها و موترهای بمب‌گذاری شده به منطقه سراقب ادلب حمله کردند. که توسط ارتش سوریه دفع شد.

به گزارش اسپوتنیک،  آژانس دولتی سوریه "سانا" گزارش داده است که تروریست‌ها با ده ها عامل انتحاری و موترهای بمب گذاری شده به منطقه غربی سراقب حمله ور شدند و نیروهای ترکیه هم حمایت آتشباری قوی از آنها به عمل آوردند که در نهایت ارتش سوریه به حملات آنها پاسخ داد و همه حملات را دفع کرد و مواضع آنها را در مناطق و مزارع واقع در غرب این شهرک زیر حملات موشکی قرار داد و تلفات و خسارات زیادی در افراد و مهمات به آنها وارد کرد.
در گزارش این آژانس آمده است حمله تروریست‌های مورد حمایت ارتش ترکیه به سراقب به منظور جبران خسارات سنگین گروهک های تروریستی در محور جنوب ادلب است که یگان های ارتش ده ها منطقه راهبردی را از دست شورشیان آزاد کرده است.


گفتنیست که گروه موسوم به ناظرین حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن قرار دارد، چندی پیش از حملات طیارات سوریه به میدان هوائی تفتناز در ادلب که نظامیان ترکیه در آن حضور دارند خبر داد و اعلام کرد که از تلفات احتمالی خبری در دست نیست.

همچنین طیارات جنگی روسیه و سوریه مواضع تروریستها را در شهر ادلب و اطراف آن و نیز شهر سرمین و شهرک النیرب، قمیناس هدف قرار دادند.

قوای توپچی سوریه هم مواضع تروریستها در جبل الزاویه و شهر ادلب و اطراف آن و محورهای درگیری در ادلب را هدف قرار داد.

همزمان پیشروی های ارتش سوریه با حمایت هوایی گسترده روسیه در جنوب ادلب ادامه دارد و طی 36 ساعت گذشته نیروهای دمشق پس از نبرد سنگین با تروریستها موفق به تسلط بر 16 منطقه شامل، جبالا، معرتماتر، سطوح الدیر، بعربو، ارینبه، الشیخ دامس، حنتوتین، الرکایا، تل النار، کفرسجنه، الشیخ مصطفی، النقیر، معرزیتا، معره حرمه، ام الصیر و معره الصین در حومه جنوبی ادلب شده اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر