20:14 24 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

توسعه راکت های مافوق صوت روسیه یک چالش بزرگ برای ایالات متحده امریکا است.

به گزارش اسپوتنیک، توماس مودلی سرپرست وزارت نیروی دریایی ایالات متحده امریکا، در نشست کمیسیون نیروهای مسلح کنگره امریکا گفت:- "در حال حاضر یک چالش بزرگ برای ما این است که مخالفان ما در حال ساخت راکت های دوربرد مافوق صوت هستند، که نیروهای مسلح ما را در وضعیت ناامید کننده قرار می دهد و باعث می شود آنها دورتر و دورتر کار کنند. ما باید فرصت های مختلفی را برای مقابله با این مسئله ایجاد کنیم. بنابراین، ما به عنوان بخشی از یک اعتصاب فوری در حال کار روی توسعه جنگ افزارهای غیر هسته ای هستیم".

او در ادامه گفت:- "ما با نیروی هوایی کار می کنیم. همه گزینه ها را در نظر می گیریم، که من نمی توانم صراحتا یک شماره را اعلام کنم".

یادآوری می کنیم، که در ماه های اخیر، پنتاگون بارها و بارها تشخیص داده كه امریكا در تولید سلاح های مافوق صوت از روسیه و چین عقب مانده است. در تاریخ 7 دسامبر سال 2019، مارک اسپر رئیس پنتاگون، خاطر نشان کرد، که ایالات متحده «در حال از دست دادن رهبری» در این زمینه است. معاون او الن لرد، که نظارت بر تهیه و تدارکات را بر عهده دارد، در 14 جنوری در نشستی با خبرنگاران اظهار داشت، که ایالات متحده قصد دارد توسعه سلاح های مافوق صوت و وسایل محافظت در برابر وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین را به شدت افزایش دهد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در 24 دسامبر سال 2019 تأکید کرد، که روسیه برای نخستین بار در تاریخ از نظر توسعه سلاح های پیشرفته از جمله سلاح های مافوق صوت از سایر کشورها پیشی گرفته است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر