13:27 13 اگست 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

یک رسانه امریکایی در گزارش با اشاره به پنهان کاری دولت ترامپ درباره ویروس کرونا نوشته است که احتمالا دارد شیوع این ویروس در امریکا به صورت گسترده باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از واشنگتن پست، دقایقی قبل از اینکه رئیس جمهور ترامپ آماده می‌ شد تا در روز چهارشنبه به ملت بزدل درباره تهدید ویروس کرونا قوت قلب دهد، یک خبر بسیار مهم دریافت کرد: مرکز کنترل و پیشگیری اولین مورد مبتلا به بیماری کرونا را تشخیص داده است که هیچ ارتباطی با سفر خارجی  نداشته است مسئله‌ ای که نشان می‌ دهد شیوع این ویروس در ایالات متحده احتمالا انفجاری خواهد بود.

واشنگتن پست در ادامه گزارش افزود، ترامپ که با هدف شفاف سازی درباره این بحران جهانی سخنرانی می‌ کرد هیچ اشاره‌ ای به مورد کالیفرنیا و عواقب آن نکرد و به دروغ مدعی شد که این ویروس ممکن است به زودی در امریکا ناپدید شود.

در این گزارش آمده است: کم اهمیت نشان دادن این بیماری در کالیفرنیا توسط ترامپ نشان می‌ دهد دولت عجول و بی دقت است و اغلب تلاش‌ های گمراه کننده ای انجام می‌ دهد تا نه تنها این ویروس را محدود کند بلکه آسیب‌ های سیاسی احتمالی از شیوع ویروس را نیز کنترل کند.

واشنگتن پست با اشاره به انتصاب مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا به عنوان مسئول تیم مقابله با ویروس کرونا آورده است: گفتگو با بیش از بیست مقام دولتی، مقامات سابق کاخ سفید، متخصصان بهداشت عمومی و قانونگذاران نشان می‌ دهد کاخ سفید تقلا می‌ کند تا کنترل یک وضعیت بی سکان را به دست بیاورد که توسط اصطکاکات اداری، سردرگمی و اطلاعات غلط تعریف شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر